Új hozzászólás Aktív témák

  • SafE84

    tag

    válasz amargo #36974 üzenetére

    Szia!
    "Hővisszanyerőst még az ára miatt napolnám, előbb lássuk meg mekkora probléma"
    Én a hővisszanyerőt semmiképpen sem hagynám ki. Persze tudom, hogy jelentősen megdobja a költségeket, viszont probléma nélkül tudsz szellőztetni (nagyjából) télen nyáron. Ha belegondolsz, akkor az annyira nem pálya, hogy télen megy a fűtés, elszívod a felfűtött levegőt, majd pedig fújod befelé a -10°C-os levegőt...
    Én biztosan valami nevesebb gyártó kész gépét választanám (Wolf CFL-10 vagy DAIKIN VAM), amik látszólag drágák, viszont igen komoly hatásfokú WRG van bennük (arról nem is beszélve, hogy örök élet+1 év az élettartamuk az eddigi tapasztalatim alapján). Sajnos a villamos előfűtő nem igazán hagyható ki pont a WRG miatt. Automatizálás szempontjából ha autonóm vezérléssel rendelkezik a gép, akkor Modbus csatoló, ha csupaszon jön, akkor meg úgy öltözteted fel, ahogy akarod.
    Persze utólagos beépítés esetén jó eséllyel ez a kategória nem fér bele a keretbe a legtöbb esetben, de pl egy új építkezés esetén nem igazán nagy tétel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák