Új hozzászólás Aktív témák

  • AcCEsS

    senior tag

    válasz AcCEsS #3393 üzenetére

    Nem igazán értem a dolgot, de ma teljesen jól működött az telefonomon meg a nej telefonján is a GeoFence. Rejtély, hogy mitől javult meg, de a lényeg, hogy most OK!. :U Az elkövetkező napokban a stabilitását/megbízhatóságát fogom tesztelni, de biztos ami biztos JoHn123 bluetooth-os megoldásához is megrendeltem a kiegészítőket. :K

    Úgy tűnik a layerke által közkinccsé tett "napállásésfelhőkitakarás" monitorozó szkriptre is találtam megoldást. Nálam a problémát az okozza, hogy nincs a közelemben - olyan, a szkript által használt - Ogimet időjárásállomás, ami felhősödési (Octa) információt is tud szolgáltatni. De találtam egy másik szkriptet, ami a DarkSky szolgáltató időjárás API-jára épül, és van Octa infó is. Persze akadt némi gond a két rendszer eltérő működési elve miatt, mert az Ogimet 1-8 közötti értékben adja meg a felhősödés mértékét, míg a DarkSky 0-1 közötti tizedesjegyű számmal, ami százzal szorozva a mindenkori % érték. Pl. 73% (emiatt talán a DarkSky jobb, mert pontosabb). Sikerült az eredeti szkript Ogimet infóit átcserélni a DarkSky szkript-forrásra, és az Ogimet-ből származó alapadatok számolási módszerét a DarkSky-ra alakítani. Jelenleg a két rendszer párhuzamosan fut, így ellenőrizni tudom, hogy a két érték mennyire hasonló/eltérő egymástól. A jelenlegi adatok alapján gyakorlatilag azonos számokat ad (pl. Lux) mindkét forrás, habár az Ogimet-től lekért Octa infók budapestiek, ami tőlem kb. 60km-re fekszik, míg a DarkSky hullaprecíz koordináták alapján szolgáltat adatokat. (Igaz, hogy ma, szinte 100%-ban borult, felhős idő volt, tehát még nincs túl sok tapasztalat az adatok változásáról, pontosságról.) Meglátjuk, egyelőre folyik a teszt, de ha valakinek hozzám hasonló "Octa adatforrás" problémái vannak, el tudom küldeni a DarkSky-ra átgyúrt szkriptet tesztelésre.

    [ Szerkesztve ]

    AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Új hozzászólás Aktív témák