Új hozzászólás Aktív témák

  • AcCEsS

    senior tag

    Képtelen vagyok üzembiztosan megoldani az otthoni jelenlét figyelését. Próbálkoztam a telefonok 5 percenkénti pingelésével (arping-el is), de ugye x időn belül elalszanak és nem válaszolnak. 3 napja beüzemeltem a hivatalos Domoticz applikációban a Geofencing funkciót, ami az aktiválásakor be is kapcsolta a hozzárendelt kapcsolót. Hasonlóképp az asszony telefonján is be lett állítva, csak azon a GeoFence for Domoticz lett belőve. Mindegyik hibátlanul kapcsol az első aktiváláskor, de utána kb. semmi. Pontosabban az asszony telója kb. 3 óra késéssel jelezte, hogy Off, azaz kilépett az otthoni koordináták "bűvköréből". Mindkét telefonon az adott app az energiatakarékos funkciókban mint kivétel szerepel, hogy ne altassa el őket a doze vagy valami más. Sajnos a Domoticz szerint jelenleg én még mindig otthon, pedig már 2 órája a munkahelyemen hesszelek. :U

    Pedig olyan szép selector kapcsolót (és egy pici szkriptet) csináltam az otthon tartózkodók létszámából :) :

    Ti milyen megoldást használtok az otthonlét jelzésére? (Ezt eccer régebben már kérdeztem, de hátha vannak újabb megoldások.) Illetve a Geofencing funkció megbízhatóságával kapcsolatban kinek mi a tapasztalata?

    [ Szerkesztve ]

    AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Új hozzászólás Aktív témák