Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz vadkörte #293 üzenetére

    Elvileg egy pi is elég, egy erősebb még jobb.

    Nálam az nem tiszta még, hogy ha lesz egy htpc esetleg, meg egy hálózati adattár, meg a pi, de lehet hogy a pi is el tudja látni a htpc feladatot nagyrészt, szóval ez még nem tiszta nekem, majd próbálgatom. Akarok egyszer egy rendes linux routert is, arra nem tudom használható-e a PI (két hálókártya kell, és tudna csomagelemzést csinálni, amit a sima bolti routerek nem tudnak elvileg, de ahogy végig gondolom, kevés lesz, már most is 120-as netem van, a pi-nek meg 100-as a hálókártyája, egy usb-s hálókártya pluszban meg biztos leterhelné)

    IP kamerák kezelése se tiszta, hogy milyen előnyöm van, ha beintegrálom a rendszerbe. De ha meg lehet csinálni velük, hogy mindig áram alatt van, de csak akkor küld emailben csatolmányt mozgás érzékeléskor, ha aktív a ház "riasztó", akkor már nem is kérdés, hogy be kell integrálni a kamerát is. Jelenleg van egy FOSCAM IP kameránk, de borzasztó, hogy mindig ha elhagyjuk a lakást, be kell kapcsolni, ha megjöttünk, meg ki. És már így is egy kapcsolós dugaljba van, mert nincs rendes kapcsolója se, ha bedugod a konnektorba, akkor elindul, és 1 perc múlva már mozgásra küldi is az emailt, illetve ftpre tölti fel a képeket, persze a kapcsoló/dugalj alig elérhető helyen van. Erre vettem egy relét, és akarok valami arduinos kapcsolást rá, és domoticz-ból lehetne kapcsolni, akár akkor, amikor várok a liftre pl. (de ehhez megint kéne a PI, ami mehetne éjjel-nappal, de majd szülinapomra kérek egyet :) )

    Pushbullet elég jó, ma sikerült kipróbálni, kb. 2 sec alatt megjött a domoticz próba üzenet, jónak tűnik :)

Új hozzászólás Aktív témák