Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    Igazából csak a kiváncsiság hajt, a tudásom minden téren kevés ahhoz, hogy nekiálljak egy lakás automatizáslási rendszernek. Lakás hijján különösen. :D Dehát a kibicnek semmi sem drága.

    A kérdésem ami már elég régóta furdal a következő.
    Mennyire lehet alkalmas egy egylapkás számítógép - nem feltétlenül Pi, inkább egy komolyabb rendszer - egy lakás teljes automatizálási feladatainak elvégzésére.

    Mire gondolok?
    Képzeletbeli házunk áljon négy szektorból, mindegyik szektor egy-egy mérési kör.
    -melléképületek (garázs, tároló, kazánház)
    -főépület alsó rész (mondjuk "pince" egy nagyobb és egy kissebb helyiséggel)
    -főépület felső rész (lakótér, 2/3 szoba, konyha, nappali, előtér, vizesblokk)
    -főépület külső tér

    Az egyes körben, csak hőmérsékletet mérünk és csak statisztikai célzattal. A kettes és a hármas körben hőmérsékletet páratartalmat, fényáramot és mozgást (ultrahangos és PIR szenzor) A mozgást és a fénymennyiséget azért, hogy a rendszer automatikusan tudja kapcsolni a világítást, de csak akkor, ha valaki tartózkodik a helyiségben.
    A főépület külső terében hőmérsékletet és fényt mérünk. Mindkettőt azért, hogy a belső térrel összehasonlítva, ha egy bizonyos szintet elér a kinti fénymennyiség/hőmérséklet, a rendszer automatikusan leengedje/felhúzza az épület redőnyeit. Páratartalmat azért, hogy ha egy bizonyos szint alá süllyed, az automatikus párásítóval végezzen párásítást. Hőmérsékletet azért, hogy a külső mérők adataival összevetve az épület fűtésrendszerét vezérelje.

    Mint írtam, csak elmélkedek.

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák