Új hozzászólás Aktív témák

  • Wheremypony

    friss újonc

    sziasztok! Gondolkozom okos otthon rendszer kiépítésén amiben az első lépés a redőny lenne. Az egészet (majd későbbi elemekkel) home assistant-el szeretném kezelni (képes lehet zigbee, z-wave protokolok kezelésére). Az ablakoknál nincsen kapcsoló a redőnyöknek így a kapcsoló mögé épített okos relét kilőttem mivel akkor csak telefonról működne és valami hálózat független redőny működtetés is jó lenne. Következő lépésben néztem a rádió frekvenciás motorokat. Amennyire értem ezek csak egy irányú kommunikációra képesek tehát nem fogom tudni csak bizonyos százalékban felhúzni a redőnyt mivel nincsen visszajelzés a redőny felől, hogy hol áll. A csak bizonyos mértékben nyitott állás fontos lenne. Tehát emiatt kilőttem a rádiófrekvenciás redőnyöket még akkor is ha lehet egy RF bridge-el valahogy "wifisiteni". A kérdésem az lenne, hogy esetleg tud valaki valami olyan megoldást redőnyre ami:
    - vezérelhető home assistantből
    - van valamilyen hálózat független vezérlési módja (távirányító vagy ilyesmi)
    - nem kell hozzá külön hub-ot venni, hogy integrálható legyen home assistantbe

    Ha esetleg valakinek van bármilyen ötlete, működő rendszere, szívesen venném a javaslatokat.

    Bocsánat a hosszú posztért. :)

Új hozzászólás Aktív témák