Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby-007

    tag

    Biztosan elképesztő láma vagyok ebben a témában, de ezek alapján ha lesz egy raspberrym és egy xiaomi gatewayem akkor ezeket hálózatba kell kapcsolnom?

    A home assistant telepítésénél olvastam az alábbiakat és videókon is találkoztam ezekkel a fogalmakkal:

    "Előfeltétel:
    - Raspberry Pi-n már telepítve van az operációs rendszer és be tudunk jelentkezni SSH-val
    - Tudjuk a raspberry ip címét (ezt behelyettesítjük a leírásba az "ipcim" kulcsszó helyére
    - Xiaomi Gateway LAN módba van kapcsolva és megvan a gateway mac címe és jelszava

    Belépés a Raspberry Pi-be:
    Windows alól PuTTY nevű szoftverrel..."

    Nos van egy PC-m ami a netre kapcsolódik (most ezen írogatok éppen) lan kábellel van összekötve a DIGI-s routeremmel.
    Ha lesz egy raspberrym és rá szeretném tenni HA-t akkor erről a gépről amit most használok rá kell lépnem a RPI-re a PuTTY szoftverrel. De hogyan? Hogy fogom elérni a RPI-t? Mivel fogom összekötni az RPI-t a PC-vel? LAN kábellel? De nekem az most a routerbe van kötve. És a Xiaomy Gateway LAN kapcsolódása? Kéne ide egy switch is esetleg nekem? És utána mindig kábelezve lesznek ezek a kütyük lannal? Nem értem én vezeték nélküli cuccokat szeretnék használni de wifi nélkül, mert az lehet elszáll mint ahogy tegnap is történt.
    Valaki felvilágosítana engem ebből a sötétségből? Én nagyon szívesen tanulok és most úgy döntöttem beleásom magam ebbe, de annyi az infó, és én abszolút a 0-ról kezdem, hogy nehéz lesz.
    Erről szinte minden anyag csak angolul van (vagy van csomó orosz és olasz is, de azokat a nyelveket nem vágom sajnos, nem mintha angolból perfekt lennék :O )
    Kérem segítsetek.
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák