Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz emvy #57720 üzenetére

    ROTFLMAO

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #57768 üzenetére

    Én ma reggel 9:25 körül mentem el futni egy ujjatlan technikai felsőben, meg egy jól szellőző futónaciban. A 14. km környékén bele bírtam volna mászni a Majnába, irigykedve figyeltem a kutyákat, ahogy belegázoltak. Hősiesen (értsd értelmetlenül, és idióta módon) letoltam a 21 km-t, de kellett hozzá 2 óra 18 perc, és a végére nem volt őszinte a mosolyom. 2x3 deci víz volt nálam, el is fogyott, igaz kb a harmada a fejemre került hűtésnek, de így is leugrott a testsúly 73,8-ról 72,2-re. Jó, én vagyok a barom 16-18 km-nek indult a dolog, még ennél is lassabb tempóval, de mindig ez van. Ráadásul vasárnap 10k-s verseny volt, eleve regenerálódnom kéne még.

    Szóval szép idő van, és ez még csak a délelőtt, mi lesz itt délutánra?!

    Milyen mobil klímát ajánlatok? Tudom, semmilyet, de hamarosan albit kéne váltani, nem akarok splitet telepíttetni...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ph2012 #57770 üzenetére

    Vadászgörény-macska vonalon már igen. Nyulunk nekünk is volt, de adott volt a kert, ott szoktuk legeltetni kis mobil karámban (a ketrec teteje megfelelő talajhoz rögzítéssel jól működik). Tengerimalacokat ugyancsak.

    Amúgy nyúlra figyelni kell, szinte bármivel végez egyetlen harapással, a pórázhoz szerintem meg sem kell erőltetnie magát. Kutyánk, amíg kicsi volt, két hámból rágta ki magát, amikor egy pillanatra nem figyeltünk, azóta is nyakörve van inkább...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BlacKSouL #57773 üzenetére

    Szolgáltatások általában drágák, mesteremberek óradíja az otthoni minimálbért verdesi. Cserébe fekete meló max haveri körben, és jellemzően csak "migrációs hátterű" társaságban létetik, ellenben mindenkit rendesen megfizetnek, és mindenki tisztességesen befizeti az adóját. Helyi nemzeti facebook-csoportokban ezért olyan népszerű az "ismer valaki xyz nemzeti hovatartozású szerelőt?" kérdés. Már persze a nyelvi problémák mellett. Lehet, nekem is körül kéne néznem Kis-Budapesten, ha van itt ilyen negyed...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viszlát #57777 üzenetére

    Nyilván itt is vannak ügyes emberek (old habits die hard), de nem szövi úgy át a mindennapi életet, hogy másképp ha akarnál, sem tudnál boldogulni. Otthon ezt annyira utáltam, hogy ha nem kiskaput keresett azonnal az ember, akkir egyrészt jó nagy balek volt, másrészt nem engedhette meg magának, harmadrészt jó eséllyel nem is működött a dolog.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BlacKSouL #57794 üzenetére

    Lehet, hogy nem optimális, de a miénk is így működik. Én is elemeztem már fejben a dolgot, jobbat én sem tudnék kitalálni. Itt annyival bonyolultabb, hogy 14 szint (0-val együtt), illetve 2 lift van, az egyik 5, a másik 8 személyes. Ahogy néztem, ha mindkettő idle, és ugyanitt állnak, akkor a nagyobbik mozdul a hívásra (energiatakarékosság szempotjából nyilván nem szerencsés, de valahol logikus).

    Abból a szempontból geci kérdés amúgy, hogy ha még sosem laktál magasházban, hátrányban vagy az olyanokkal, mint mi, akik napi szinten használják, és agyaltak rajta már korábban. De ki mondta, hogy az élet igazságos?

    tildy: Ez szerintem olyan, mint a lámpaláz. Van, aki jobban kezeli, van, aki kevésbé. Valószínűleg pont szt akarják látni, te melyik oldalra tartozil inkább. A jó hír az, hogy a képesség fejleszthető, ahogy a lámpaláz is alábbhagy, minél többet szerepelsz. Én amúgy a sorold fel a jó/rossz tulajdonságaidat kérdéstől blokkolok, egyszerűen nem jutnak eszembe ilyenkor melléknevek. Betanultam pedig már egy rakással, de éles gelyzetben legfeljebb arról tudnék egy roppant szarkasztikus monológot előadni, hogy mi a véleményem a kérdésről. Hm, egyszer lehet, meg is teszem.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #57854 üzenetére

    Mer' te nem tudod, mennyi a hal?! Hyper! Hyper!

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #57882 üzenetére

    "Normál esetben a wifi fogyasztása bent sincs a listában..."

    Jah, mert az nem is fogyaszt. Főleg, ha gyengébb a jel, mert mondjuk valaki a klotyón nyomogatja a telefont órákig...

    Egyébként a cella-készenlétet is sokallom, tényleg olyan, mintha állandóan próbálna csatlakozni valamihez, akár mobilneten, akár wifin, és ezért folyamatosan járatná ezt a két modult.

    De látom, nem változott semmi, anno 5 éve is pontosan ez volt a legnagyobb baj a droiddal. A legnagyobb baj pedig az, hogy ehhez még 3rd-party appok sem kellenek, a saját, kiirthatatlan guglis faszságai is képesek ezt eljátszani.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #57886 üzenetére

    Ú, tényleg kihullott a droid a használatból, a négyéves (vagy öt?) Nexus 7-em érintőkijelzője sajnos úgy tűnik, megadta magát. :( Nem fogom pótolni, csak jútúbozásra volt már a végén használva, és a töltőcsatlakozója is haldoklott, ami ugye klasszikus mikroUSB-betegség, komplett iparág szakosodott a csatlakozócserére. :( Mondjuk ezt áthidaltam már korábban egy vezeték nélküli töltővel. Hihetetlen cucc volt egyébként, azóta nyilván lett ennél potensebb hardver, de még mindig mindent tükörsimán vitt, amire eszembe jutott használni, a fent említetteken felül ami még folyamatos szívás volt vele, az a videófájlok lejátszása, hiába használtam bármilyen lejátszót, vagy kodeket, mindig volt valami videófájl, aminek nem volt hangja... Ezzel együtt is a legjobb tablet, ami valaha a kezem ügyébe került, pedig volt iPadem (alig használtan szabadultam meg tőle fél év után), és Win8-as tabletem is (ezen csak azért nem buktam sokat, amikor egy év után eladtam, mert eleve borzasztóan olcsón sikerült venni).

    Az alma rengeteg szempontból egy fos, reggelig tudnám sorolni, hogy mit utálok benne (a fájlszinkronizáció, illetve fájlkezelés a legnagyobb hiányossága egyébként, ami alaposan túlnő minden egyéb bosszúságon), de telefonként messze a legjobb, leghasználhatóbb rendszer, amit valaha használtam. WinMobile-ra egy nagyon rövid kitérőt tettem, még valamikor a Lumia 820 környékén, de nem sikerült megszoknom.

    Droid meg azért nem jön szóba váltás szempontjából, mert a használható készülékeik az azonos kategóriás almás cuccok árait verdesik már, így meg minek szórakozzak ilyesmivel? Hol vannak már a régi szép idők, amikor ár/teljesítmény mutatóban a Nexus mindent vert, ami a piacra került? :(

    Problémamegoldásban meg végső soron ugyanoda jutottál, mint én, "A wifi szerintem be van akadva. A készenlét trükkös, ha rossz a térerő, vagy állandóan váltogat a cellák / hullámsávok / 2G/3G/4G között, akkor sokkal jobban tud merülni.", szóval ne kukacoskodj ( :DDD ), mert pontosan ugyanoda jutottál, mint én.

    A különbség annyi, hogy én mind a két rendszernek látom az előnyeit, és a hátrányait is, és nem érzelmi, hanem funkcionális alapon hoztam egy döntést, hogy merre tovább, és választottam, hogy melyik kupac kompromisszummal vagyok hajlandó inkább együtt élni, te meg utálod az almát, és kész. :P

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #57889 üzenetére

    Annyi fura dolgot hallani a középkategóriás koreaiakról (kínaiakról nem is beszélve), hogy ezeket alapból nem merném bevállalni. Futós topik tele van panaszokkal, hogy használhatatlanságig pontatlan a gps, össze-vissza mér megtett utat, és ezzel tempót is, komplett háztömböket vág le, amikor bukja a jelet, ehhez képest egy ugyanannyiba kerülő futós órába már képesek rendes gps-t tenni, illetve egyértelműen a felső kategóriás telefonok tulajdonosai szokták értetlenül figyelni ezeket a hozzászólásokat. Droid alapon is van ilyen bőven, de azok tényleg rohadt drágák. Galaxy S-ek, felsőkat. LG-k, HTC-k, no meg a Pixel. Viszont ezek konkrétan egy iPhone áráért mennek. A felhasználói élmény egyébként meg pont az a szempont, amit egyrészt összehasonlítani, illetve értékelni is nehéz, másrészt ha találsz valami kézreállót, vagy ha rá vagy kényszerítve, hogy valami olyat használj, amit nem bírsz megszokni, akkor a különbség kb megfizethetetlen.

    Kukac: 5s már kifutott modell, elvileg már nincs forgalomban, valahol 300 EUR körüli áron lett vége, ami egészen jutányos is volt érte. Használtan már 100-150 EUR között vannak, enyémet is meg kéne csináltatni, sikerült eláztatnom 3 évesen, úgy tűnt, megúszta (sic), de aztán egyre nehezebb lett tölteni, szóval a töltőcsatlakozó azért korrodálhatott, azt meg kéne tisztíttatni, vagy cserélni. Vettem helyette 550-ért egy új 6S-t, érezhetően gyorsabb azért, mint az 5S volt, remélem, 3 évet ezzel is kihúzok. Belépőmodell most az almánál az SE, ezt adják 300 EUR körül, nyilván teljesítményben nem fog lealázni semmilyen droidos prémium készüléket, minőségben (használhatóságban, megbízhatóságban) viszont a vele azonos árú (azt aláírom, hogy nagyobb teljesítményű, jobb specifikációjú) középkategóriát igen.

    tim: Nem tudom, pontosan mi baja, én szét nem szedem, németeknél meg még a sufni-gsm is kicsit más munkadíjjal dolgozik, szóval ez itt kb GTK. Nemsokára megyünk Mo-ra látogatóba, majd megnézetem azért, a fent említett iPhone-nal együtt.

    Viszlát: Mobilos képek és videók szinkornizálására a dropboxot használom, ez nagy vonalakban úgy működik, ahogy szeretném. Ráadásul fájlkezelőnek, illetve háttértárnak is bevált, úgyhogy ott van, amit néha mobilról is meg kell nyitni. Amikor új zenéket akarok tenni a telefonra, azzal mindig megszenvedek, bár valószínűleg csak öreg vagyok hozzá, és meszes az agyam, a 15 éves lányom szokott kisegíteni, neki általában sikerül. :DDD

    Mindezekkel együtt (illetve még inkább mindezek miatt) én teljesen el tudom fogadni, ha valakinek nem jön be az iOS mobilon. Laptopon, asztali gépen én sem tudtam megszokni, de még tableten is zavartak a hiányosságai, pedig utóbbi szinte egy-az-egyben ugyanaz a szoftver, mint ami a mobilokon van. ÉN is csak egy user vagyok, van, ami jobban kézreáll, van, ami kevésbé, ettől lesz színesebb a mobilos piac is. Őszintén szólva én örültem volna a legjobban, ha a MS-nak is sikerül megvetnie a lábát, és borzasztóan sajnálom, hogy úgy elbántak ezzel a szegmenssel, ahogy.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viszlát #57896 üzenetére

    Futáshoz hallgatok csak néha zenét (bár belegondolva már jó régóta nem is vittem magammal a fülest), van egy standard klasszikus és alter rock gyűjteményem, ritkán nyúlok bele szerencsére.

    Lenox: Nyilván a megszokott, kedvelt kezelőfelület, a család gps-en keresztül nyomonkövetése (bár ilyen app már lehet, hogy van androidra is, nem tudom), és a közös platform a családi accountok közötti megosztás miatt is számít (nyilván ez is működik androidon is, megintcsak nem tudom, de akkor négy készüléket kéne egyben cserélnem, és buknám az eddig megvett appokat, zenéket). Sőt, ezek nekem többet nyomnak a mérlegen, mint a nyers hardverspecifikációk. Mindig mellbevág engem is, amikor látom, hogy az androidos csúcsgépek már 4k OLED kijelzővel jönnek, nyilván tudnám értékelni én is, de aztán amikor ránézek az almás kijelzőre, mindig megállapítom, hogy igazából nagy baj azért nincs. Teraflopokkal, meg megahertzekkel is hasonló a helyzet. Memóriakártya, meg kezelhető fájlformátumok is sokat segítenének, de ez iOS-en sose lesz, ebbe is már beletörődtem. Tárhelyből most már úgyis 32GB itt is a minimum, ez most talán egy darabig elég esz még, a 16 azért már nagyon szűkös volt. Fényképező megint olyan dolog, hogy hiába fejlődik rengeteget, ha tényleg valamit le kell fényképezni rendesen, akkor úgyis inkább viszem a belépő kategóriás tükörreflexes gépet, ami hiába volt olcsóbb, mint egy iPhone, mégiscsak célszerszám, és még nagyon sokáig semmilyen telefon nem ér a nyomába.

    Timecsek, sry.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ToBeY #57903 üzenetére

    A kamerán, mint mondtam, én alapból nem állítok semmit, olyan, amilyen. A híváskezelése engem nem zavar, pedig gyakran telefonálok kihangosítva, miközben másik appban keresek valamit (térkép, üzenetek, jegyzetek). A sim unlock nekem is az agyamra megy. Mondjuk én lezárás után kikapcsoltam a kódkérést, újraindítani meg szerencsére ritkán kell ( szinte csak frissítéseknél). De úgy általában igaz, hogy a korábbi verzió feloldása jobban kézreállt (nemcsak a slide to unlock, hanem ahogy az egész rendszer reagált.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BlacKSouL #57951 üzenetére

    Fasza 17 fok van, a tegnapi 30+ után (elvileg csak valami 25 volt, de tűzött a nap ezerrel) ideális futóidő. 10 perccel gyorsabban megvolt ma a 14 km, mint tegnap, és utána nem is melegítettem fel egy kád hideg vizet a saját testhőmmel... Jó, egy kicsit esett is az eső, de semmi olyasmi, ami egy baseball-sapin keresztül is kellemetlen lenne. Nekem igen bejön ez az óceáni klíma, azt kell mondjam...

    Amúgy jól érted, elvileg erről szól a dolog.

    Kukac: Eper leszedve, megpucolva, befőzve, eltéve. Maradt még pár üres üveg, szóval egy vödörrel még valószínűleg szedünk...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz föccer #57972 üzenetére

    Beszarás, ez a kérdés bennem még csak fel sem merült soha, de most lenne kedvem keülni egy pár sör mellé, és beszélgetni róla. És ezzel magamat leptem meg a leginkább...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bobsys #57995 üzenetére

    Kabriot ott szoktak venni, ahol süt a nap, nem? Erről amúgy a klasszikus Saab-reklám jut eszembe, amikor a jókötésű svéd mérnökök dícsérik a portékát, majd tető fel, kihajtanak a hangárból a hóviharba, és nagy sóhajjal beismerik, hogy sajnos nem tudják lehajtott tetővel használni. ;]

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58032 üzenetére

    Viszont gondolom tédéi! Szmókendcsárm rulez! Na nem mintha vag-nak lenne normális benzines motorja, tsi-vel sem lennél sokkal előrébb, max annyi, hogy nem kormol, és nem olyan büdös. Pedig szépek az ajudik, nagyon... Ez melyik amúgy, amit kaptál? Hármas? Négyes?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58045 üzenetére

    Nem kehet, hogy csak sikerült valami gombkombinációval kikapcsolni? Audinál nem nagyon vannak sóhermodellek (illetve náluk az ilyesmi azért mást jelent), nem véletlen az árkategória.

    Kártyákat pedig én már évek óta egy ilyenben hordom: [link]. Sok sikert az illetéktelen leolvasáshoz!

    Bitpork: Maradjunk annyiban, hogy téli üzemben (10 fok alatt!) nem kell kikapcsolnia magát benne a teljes környezetvédelmi rendszernek, hogy ne kelljen belőle külön ajtón kilapátolni a salakot, mint egy cserépkályhából, és beleereszteni a levegőbe mindenféle szűrés nélkül. Elbaszott az egész kismotor-turbóval koncepció, persze, de a jelenlegi turbódízelek tényleges károsanyagkibocsátása konkrétan emberiség ellenes bűncselekmény. Most, hogy jó idő van, persze annyira nem vészesek, télen, ha zebránál átkelésre vártam, vagy csak nagyobb gázzal indult egy szomszéd a parkolóból, már hányinger kerülgetett a dízelbűztől. És ezek még viszonylag új cuccok, nem tizenéves, keletre csencselt, okosított környezetvédelmi rendszerű olajkályhák, mint amik a lefalazott szenzorok, és teljesítményre 'hangolt' adagolók hazájában szaladgálnak.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viszlát #58048 üzenetére

    Várjuk ki az RDE mérés bevezetését (ha végre sikerül keresztülverni az autólobbin), aztán majd kiderül, mit szívtunk eddig. Természetesen a benzinesek is ludasak, de a legnagyobb baj az, hogy mindenki tudta, hogy a fogyasztás és a kibocsátás gyári adatai sincsenek köszönőviszonyban sem a valós értékekkel, pedig németeknél pl. a tényleges éves adót is a kibocsátás (illetve az okozott környezetvédelmi terhelés) alapján határozzák meg, és mégis félrenéztek minden alkalommal, amikor szóba került.

    Tudom, a következő érv, hogy a káros szilárd részecskékből a fatüzelés sokkal többet juttat a levegőbe, mint a dízelek, de ez kicsit olyan 'elmútnyócév', meg 'őkislopnak' típusú érvelés a megoldás keresése, illetve a probléma beismerése helyett.

    A vizuális környezetszennyezés pedig legalább egészségkárosodást nem okoz. A nagy lámpák miatt pedig tényleg elég furán néz ki, de még mindig nem annyira, mint az új Countryman, vagy Spaceman, OMG.

    A senkit nem hat meg kérdés már érdekesebb, nekem valahogy mindig sikerül olyan társaságba kerülni, ahol ismerik a jelenséget, illetve valamiért a gyalogosátkelőkénél sem én vagyok az egyetlen, aki fintorog a beröffenő start/stop, majd padlógáz kombináció után, ahogy megindulnak a két tonnás szuvok/prémium kombik, és hirtelen a megengedett határérték 20x-osát böffentik ki magukból, hogy álló helyzetből full gázzal a következő lámpáig gyorsítva bizonyíthassák, hogy a tápláléklánc csúcsán állnak.

    bitpork: Pedig amellett, hogy lassan már konkrétan grammra is kevesebb mocskot okádnak ki 100 km-enként, mint a dízeles társaik, a kibocsátott szemét összetétele sem mindegy. Nagyon nem. A gond ugye megint az összehasonlíthatatlansággal van, és amíg nem lesz egységes mérési rendszer, és minden autógyár azt hazudik, amit szeretne, addig ez nem is nagyon fog változni.

    Abban pedig azt hiszem, megegyezhetünk, hogy ez elsősorban a mi érdekünk lenne, nemcsak gépjárműtulajdonosként, de úgy általában a bolygó lakójaként, hogy megtörténjen végre. Ez ellen egyszerűen nem találok érvet, már azon kívül, hogy a gyártóknak nyilván sokkal jobb, ha ott tudnak csalni a szabályozással, ahol akarnak, és ezzel jobb színben tüntetik fel a portékájukat, illetve optimalizálni tudják a költségeiket a nekik lejtő pályán.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Viszlát #58052 üzenetére

    Attól, hogy én egy hisztis picsa vagyok, pontosan mennyivel lesz egészségesebb az ellenőrizetlenül kipufogott szilárd részecske, és nitrogénoxid?

    Egy generáció nőtt fel lassan a dízel bűvöletében, most kezd lassacskán összedőlni a kártyavár, és ez így van rendjén. Ennél sokkal nagyobb baj az, hogy nincs helyette használható akternatíva. Talán a hibridek, valamilyen szinten, bár egy legalább egy nagyságrenddel fejlettebb akkutechnológia oda is nagyon kéne még. A full elektromos hajtás megint zsákutca, a világ összes pénze nem lenne elég minden parkolóhelyhez töltőt telepíteni, és ha hirtelen több tízmillió elektromos gépjármű jelenne meg a rendszerben, a teljes villamos hálózat is konkrétan összeomlana. Szóval jó lenne globális szinten valami megoldás után nézni lassan, ahelyett, hogy relativizáljuk a problémát, és enpluszegyedjére is a szőnyeg alá söpörjük, és bőszen agyonhallgatjuk.

    Másrészt nyilván én vagyok helikopter, de engem zavar, ha következmények nélkül hülyének néznek, átvágnak, rendszerszinten hazugságokkal traktálnak, különösen ha ez egyrészt a zsebemet, másrészt az egészségemet érinti.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bitpork #58054 üzenetére

    Első bekezdés végére: pont az a bajom, hogy ennek a kérdésnek valahogy senki nem akar utánamenni... A dízeltechnológia kb megváltóként lett beharangozva, erős, takarékos, nyomatékos, mostanra már árban is elfogadható, az üzemanyaga meg a németeknél ugye hagyományosan jóval olcsóbb. Aztán lassan kiderül, hogy milyen áron, mire sikerült a benzines motorokat is ugyanerre a mintára átalakítani, ahelyett, hogy már rég alternatíva keresésére kényszerítették colna a gyártókat.

    Nem a vag-ra haragszom amúgy, sőt, őszintén szólva igazságtalannak tartom, ahogy a többiek sunyin lapítanak, miközben szabályozói szinten is csak azért vették elő a vw-t, mert már pofátlanul csalt, és közben továbbra is csak az időt húzzák az új, pontosabb mérések bevezetése helyett.

    Bleki, jó az összefoglaló, minden szavával egyetértek.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bobsys #58078 üzenetére

    Bezzeg Magyarhonban! Ott megálltak volna, és nemcsak bíztatnak, de meg is mondták volna, hogy rosszul csinálod, nem úgy kell, aztán kisebb tömeg gyűlt volna össze, akik verbális utasításokkal végig segítenek neked, miközben megegyeznek benne, hogy milyen kis béna vagy, és ők jobban csinálnák. ;]

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EQMontoya #58081 üzenetére

    Azaz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NoLF #58083 üzenetére

    Olyannyira nem, hogy én évekig ebből éltem. :DDD

    Németek egyébként hihetetlenek, olyan boci szemekkel tudnak rám nézni, ha megemlítem, hogy egy pohár csapvíz (Leitungswasser, lol) elég nekem, hogy egyszerre támad röhögőgörcsöm, és húzom ki magam büszkén, hogy milyen stramm kis sztyeppei vadember vagyok itt a nagyvárosban, hogy ilyen menő dolgokkal tudok felvágni. Akivel el lehet erről beszélgetni, az meg van róla győződve (teljesen ártatlanul, és amúgy minden rosszindulat híján), hogy a 'csapi víz' az nem alkalmas emberi fogyasztásra, mert nem kap megfelelő tisztítást. Én nem tudom, ezeknek ezt hol tanítják...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kiegészítésként annyi, hogy az ásványvízpalackozásból amennyit én láttam (azért az évek alatt az nem volt kevés), az alapján az ott használt technológiával kb akkora esélye van a szar minőségű palackozott víz piacra kerülésének, mint egy repülőgépkatasztrófának. Sőt, konkrétan az ott töltött idő alatt nem volt visszahívásunk. Amikor valaki a minőségre panaszkodott, minden alkalommal kiderült, hogy bontott palackról volt szó, és a tartalmának köze nem volt a gyárban palackozott tartalomhoz. Legdurvább eset, amikor a büfésnek sikerült az eredeti cimkés ásványvizes palackban tárolt hipós tisztítószert kiadni a vevőnek. De ekkora balfaszságra már egyszerűen nincs orvosság, aki ilyen szinten leszar bármilyen élelmiszer- és vegyszerbiztonsági előírást, az szinte könyörög az imént említett kaktuszért.

    Nagy vonalakban az a rendszer, hogy a palackozás előtt/alatt/után is folyamatos a minőségellenőrzés, a technológia teljesen zárt, a késztermék 48 órán keresztül karanténban van a gyártás után, miközben a belőle vett mintákból folyamatosan próbálnak csúnya dolgokat kitenyészteni. Teljes takarítás forró savval/lúggal/vízzel 48 óránként a palackozó berendezésen, és egyáltalán bármin, ami a termékkel fizikailag érintkezik, a mintákat pedig a szavatossági idő végéig őrzik.

    Ez persze az ideális eset, és nem kevés pénzbe kerül. Mindezt úgy, hogy a 1,5 literes, és hasonlóan nagy kiszerelés szinte veszteséges (a haszon a kis kiszereléseken van), és itt most a prémium-kategóriáról beszélünk, szóval azt mindenki gondolja végig, hogy a 30 Ft-os noname 1,5 l-es ásványvizek palackozásánál vajon hol spórolják meg azt a pénzt, ami miatt ennyivel olcsóbban tudják adni, és ennek függvényében tessék vásárolni...

    Hálózati vizet is vizsgáltunk egyébként rendszeresen a saját laborunkban (ahogy a piacról vett konkurens gyártók termékeit is), de arrafelé az a helyzet, hogy az artézi kutaknak köszönhetően még a csapból is ásványvíz folyik (sic), a vízművet meg legalább olyan sűrűn ellenőrizgetik, mint a palackozókat, szóval ihatatlan terméket legfeljebb akkor láttunk, amikor némelyik kolléga nagy büszkén hozott be saját kútvizet, hogy nézzük csak meg, ez milyen finom, aztán amikor a labor kaján vigyorral visszaadta neki a listát, hogy milyen coli-bacikat találtak benne, akkor mindig volt nagy sápadozás... ;] Szóval a saját kúttal óvatosan, gyerekek, nem véletlenül tisztítják, vegyszerezik szakemberek a vezetékes vizet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz mucicica #58131 üzenetére

    Ez annnnyira magas labda...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz K1nG HuNp #58147 üzenetére

    Úgy tűnik...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58149 üzenetére

    Azaz. Tudtam én, hogy a te klasszikus műveltségedben meg lehet bízni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58197 üzenetére

    Most jöttem meg egy 10 km-es körről. A futós óra riportja szerint ragyogó napsütés, és 33 fok volt. Sokat nem hiszem, hogy tévedett. A hideg vizes zuhanyt, és az előre behűtött bitburgert mindenesetre nem éreztem túlzásnak utána. Kemény hetünk lesz, a következő 3 napra végig 33-34 fokot mond, szóval végre megjött a nyár itt is.

    Ja, annyi könnyítést asszem azért adok magamnak, hogy nem megyek ki a Majna-partra a tűző napra, inkább erdőben futkosok...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58218 üzenetére

    "a MÁV-nak csak öt ellensége van, a négy évszak, és az utasok... "

    Ebből sajnos négy ellen a fennállása óta tehetetlen, az utóbbiak távoltartására ellenben egész ügyes praktikákat sikerült kidolgozni.

    Sírást befejezni, tegnap kimentem a folyópartra futni, de nem tudom, hogy a melegtől, vagy a durván alulöltözött hölgyektől sikerült-e versenypulzussal futni (tempó mindenesetre nem indokolta volna). Azért amikor az ember fia hirtelen beleütközik egy alig valamit fedő sportnadrág felett egy gyönyörűen kidolgozott, csak egy bikinimadzaggal fedett női hátba, aminek a gazdája épp egy sörösrekeszt emel le egy rámpáról, akkor érdemes megállni egy pillanatra, és élvezni az életet...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lenox #58234 üzenetére

    Jobban belegondolva, könnyen lehet. :DDD De azért nyilván a cipőfűző vastagságú bikinipánt, és a rekesz emelésétől egészségesen duzzadó izomzat is hozzátett a vizuális élményhez. Tényleg szép hát volt: nem túlgyúrt, de izmos, formás csípővel, vékony derékkal, egészséges, egyenes tartással, és az erőkifejtés szépen ki is hangsúlyozta. Őszintén szólva a többi részét nem is igen néztem. Úgy a nyolcadik km környékén, 32 fokban, magas relatív páratartalomban azért nem a csajok stírölése volt az elsődleges prioritás, csak úgy ott volt, és megakadt rajta a szemem.

    Amúgy meg vihar jön, úgy tűnik.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Direkt nem válasznak nyomom senkinek, de baszki: attól, hogy nem tetszik a rendszer, még kétharmad van. Valami nagyon el van arrafelé baszarintva, és bár én hálisten csak kívülről látom, de nagyon az az érzésem, hogy az elmúlt öt évben, amióta semmi közöm hozzá, csak egyre szarabb lett a helyzet. És még csak nem is kis lépésekben. Mondjuk felőlem aztán... Én már feladtam. És még csak nem is azért, mert fényes nappal, nyílt színen lopnak, hanem azért a gátlástalan, cinikus hazudozásért, amivel még az ember pofájába is röhögnek mellette. És hozzáteszem, ennek már öt éve. Mármint, hogy besokalltam, és hagytam a picsába az egészet. Nyilván gyáva szar vagyok, de csak egy életem van, nekem is, és főleg a gyerekeimnek is.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz NoLF #58317 üzenetére

    Wishful thinking. Hm, megyünk haza hétvégén hosszabb időre, jóbarátommal meg kéne rendeltetni a marhát, meg előkerestetni az üstöt. Bár ahogy őt ismerem, vagy nagyon el sem rakta, vagy idén már készült benne valami finomság...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58320 üzenetére

    Tízezer lakosonként. Vagy a fene tudja, amilyen szarul van megírva a cikk... Akárhogy is, acélosnak semmiképpen nem nevezhető a növekedés.

    Ellenben ha a haldokló kistelepüléseken elhagyott, üresen álló lakóingatlanok számában lenne a verseny (autós kártya rulez), akkor ott lenne a környék a dobogón. Pedig nem gyenge az élmezőny, és a fél ország ott lohol az élbolyban. Felénk is a kisebb falvakban (jó esetben csak) minden második ház vagy eladó, vagy már megadta magát az enyészetnek, és összeomlott. Szülővárosomban gyerekkoromban kilencezer fölött is volt a lakosságszám, most hatezerpárszáznál tartanak, de ebben mi négyen is benne vagyunk, mert még ott az állandó lakcímünk. :(

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bitpork #58323 üzenetére

    Nope, csak egy csomó minden változik, új problémák, új kihívások. Azért nem kívánkozok vissza abba az időbe, amikor a soproni osztálykiránduláson felszállt a géppuskás határőr a kirándulóbuszra, mert túl közel mentünk a határhoz, és a kis köcsög negyedikesekben nem lehet ugye megbízni, még a végén dobbantanak a zöldhatáron. A szépen gereblyézett határsávon, a többszörös szögesdrótakadályokon, a tornyokban figyelő őröket kijátszva, és az aknamezőn keresztül, ugye. Persze én öreg vagyok, én még voltam Csehszlovákiában (!) is úttörőtáborban. Emlékszem, akkor egy világ omlott össze bennem. Mindig azt hittem, hogy a számháború valami hihetetlenül izgalmas dolog, de életemben olyan unalmas és eseménytelen órákat nem éltem át, mint akkor, valahol Prága környékén, az erdőben. A saját két társamon kívül embert nem láttam, olyan volt az egész, mint egy nyolc hektáron játszott bújócska. Szerencsére néhány óra múlva lefújták, de arra máig nem emlékszem, hogy szedtek minket össze a végén, vagy hogy ki győzött...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz EQMontoya #58332 üzenetére

    Nem elképzelhetetlen, de egyelőre nem tudok ígérni semmit. Kicsit képlékeny a dolog, meg az otthon tartózkodás első felében végig vendégünk lesz, akit szórakoztatni kell, a második részben meg valami nyaralásfélét is tervezünk (talán Szlovákia, vagy Szlovénia, esetleg Ausztria pár napra, mindenképpen valami magaslati levegőre, nagy hegyek, sebes sodrású patakok közé vágyunk), szóval még nem látom, hogy mikor hol leszünk éppen, de igyekszem... Nolfi, jól sejtem, hogy te a következő két hétben már nem vagy MO-n, ugye?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58342 üzenetére

    Jah, nekem két ébresztő van beállítva 5 perc eltéréssel. Őszintén szólva nem is kerestem ilyesmit. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58357 üzenetére

    Mér', dízel a Jazz? Nemá'.

    Nekem is olyan jól jött ki egyébként, hogy mind a két autónak szinte egyszerre járt le a műszakija, meg esedékes az éves szervize. Nem mondom, hogy nem látszik a családi költségvetésen. Mondjuk a gumit én félévente váltogattatom rajtuk, szóval azzal egy darabig még nem lesz gond, de a Minire jellemző módon azt is venni kellett egy garnitúra télit és nyárit is, amikor megvettük (a gyári nyári gumik voltak csak hozzá, és szerintem azok sem voltak telente sem cserélve, legalábbis nagyon úgy nézett ki, hogy a ~60k-t, amit az autó futott, mind ők kapták). Viszont ebayen sikerült szerezni egy ugyanolyan alufelnikészletet 120 EUR-ért, mint a gyári, szóval legalább átszereltetni nem kell mindig őket. A BMW kb egy pár, vagy csak másfél gyári acélfelnit adna ennyiért, alufelniből meg talán felet-háromnegyedet...

    Ja, közben Katicának sikerült mozgássérült-helyre parkolnia. Túl magasan volt a tábla egy villanyoszlopon, nem nézett annyira fölfelé - de tényleg, saccperkb olyan 3+ méter magasra szerelték, az autó meg apró, és nem arról híres, hogy jól kilátsz belőle. Úgyhogy elvitték a Minit, rohangálhattunk érte. Nem tudom, otthon mennyibe kerül az ilyesmi, de itt _nagyon_ drága. És akkor még vigyorogva a kezedbe adják a parkolási bírságot is, hogy 8 napon belül kéne utalni, miután kifizettél egy kisebb vagyont a telephelyen. Közös életünk harmadik parkolási bírsága, és negyedik bírsága összesen, szóval 20+ évre levetítve azért belefér, de most nem volt őszinte a mosolyom.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tothgera30 #58418 üzenetére

    "Bár ahogy hallom az árak még mindig kissé eur osztrák/német árfolyamhoz vannak forintosítva."

    Azért nem egészen, de tény, hogy magyar viszonylatban drága minden. Sőt, érzésre mintha a horvátoknál is kicsit drágább lenne, vagy legalábbis kb ugyanaz a szint. Viszont lehet azért jó helyeket találni. A mai tapasztalat alapján a napi ajánlat a Vadaskert Csárda a Keszthely-Cserszegtomaj-Hévíz körzetben járóknak. Profi személyzet, ami manapság a Balaton környékén már ritkaság, sokoldalú étlap, amiről direkt több kategóriába is beleválogattunk (haltál, vad-, illetve szárnyasételek), és mind igen jó volt. Alkoholmentes sörből viszont a szokásos szegényes magyar választék, de ez sajnos mindenhol így van (vagy ízesített lötty, vagy Dreher, ami alkoholmentesből sehol nincs a kommersz német 0,0%-s sörökhöz képest). Kellemes meglepetés volt, bár újabban igen odafigyelünk, hogy olyan helyre menjünk, ami ránézésre is igényesebb, illetve aminek láthatóan múltja, és stabil forgalma van, mert az utóbbi időben óriásit esett az általános színvonal errefelé. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz szőröscica #58421 üzenetére

    Tekintve, hogy itt lakunk 20 km-re Keszthelytől, mi gyakrabban keveredünk le a oartra. Ezzel együtt fürödni talán 5 éve fürödtem utoljára a tóban, akkor is hajóról. Ma is hajózni voltunk, igaz nem ismerőssel, és nem vitorlással, csak sztenderd egyórás sétahajókázás. Előtte séta, fagyi, utána étterem, aztán itthon medencében fürdés. Tegnap a helyi fürdőben pancsoltak a gyerekek, a héten még lesz egy Kehidakustány nagy valószínűséggel, no meg naponta itthon fürdés, szombaton meg bográcsgulyás-party. Jövő hétre elfogynak a vendégek, magunk maradunk, át kéne ugrani a szlovén szomszédokhoz raftingolni...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Tothgera30 #58541 üzenetére

    De várj, itt pont arról van szó, hogy az északi népek már fáznak ebben a mini-jégkorszakban. Én speciel elégedett vagyok az időjárással, az elmúlt 10 évben összesen nem napoztam-strandoltam annyit, mint ebben a két hétben, most kimondottan jól is esik egy kis lehűlés. Vasárnapig maradhatna ilyen, akkor futok egy félmaratont, szóval nem baj, ha nem lesz 35 fok, utána meg elvileg úgyis visszajön a jóidő ( értsd: kurvameleg).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58562 üzenetére

    Legalább a hűtőajtót nyitva hagytad neki, hogy legalább el tudjon indulni, vagy csak szóltál neki, hogy mehet, ha akar?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BlacKSouL #58589 üzenetére

    Ja, itt vannak az eszkimó rokonok Starjánból Zalában, jöttek élvezni a napsütést. Holnaptól még vadabb a prognózis, mint mára, szóval kirándulások, strandolás, lazulás ezerrel. Most éppen megvagyunk egy kellemes grillpartival, közben jól meg is lettünk kemtrélezve, mert jött a szúnyogirtós repülő. Üzensz valamit, hogy ott milyen szép idő van, hogy kicsit honvágyuk legyen?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz K1nG HuNp #58666 üzenetére

    Meghalt az együttes? Baszki, ha már gyászolni akarsz valakit, akit szerinted érdemes, legalább a nevének nézz utána, ha magadtól nem tudod.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58698 üzenetére

    Gondolom, mára még nem volt fürdés tervezve, csak kipakol. Majd amikor húzza a fürdőnacit, hogy ledzsaljon a vízhez, akkor jön az ítéletidő. ;]

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz fokukac #58700 üzenetére

    Na, akkor csak előkerült már ma a neon speedo.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azért a nyaralásból hazatérve az első hetemet másképp is el tudtam volna képzelni, mint hogy azon töprengjünk családilag, hogy megcsináltassuk-e az autót annyi pénzért, mint amennyit ér, vagy inkább kérjük el az árát a biztosítótól, és keressünk egy másikat...

    Mondjuk ha valakinek kétségei lettek volna, hogy a Mini Cooper vs Chrysler Jeep meccsben melyik fél húzza a rövidebbet, segítek: papírforma szerint alakult. Főleg, hogy a kisebbik autó állt (zebránál, vazze), a kétszer akkora meg nem...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bitpork #58728 üzenetére

    Kis sebeségű ütközés volt szerencsére. Némi ijedség, Katicának enyhe hát- és nyakfájás (doki megnézte, szokásos baleset utáni izomrándulás), nekem is a nyakam lett kicsit merev másnapra, illetve a lábam belevertem a középkonzolba, lett rajta egy kisebb bibi, meg egy kék folt. Szóval jól megúsztuk. Benne volt a rizikó, 3 kislány kelt át éppen a zebrán, az egyik már átért, a másik kettő épp középen tartott, amikor megálltunk miattuk (van ott egy kisebb járdasziget). Lakott terület, azon belül 40-es tábla, kereszteződés, balra kanyarodósáv bevásárlóközponthoz, nem sokkal később buszmegálló, üzletek miatt mindig sok gyalogos, út szélén kerékpárút, szóval eleve bonyolult hely, kell figyelni. A Jeepnek nem jött össze, pedig magasabb autó is, át is lát fölöttünk. Már álltunk egy ideje, amikor rátolt minket a zebrára - az volt a szerencse, hogy a gyerekek nem voltak még előttünk, illetve az egyik tekerte a biciklit, ő már átért, ott várta a kisebbeket, akik leszálltak, és át akarták tolni a bicajt. Jó nagyot szólt a dolog, ütés, füst, mire feldolgoztam, hogy mi történt, a fickó a másik autóból, már ott állt mellettünk, és kérdezte, hogy jól vagyunk-e. Gyerekeket megnyugtattuk, félreálltunk, elrendeztünk civilizáltan mindent, másnap doki, illetve szerviz (ez volt tegnap). A legnagyobb gond az volt, hogy annyival magasabb volt az a szar, hogy nem az ütközőt találta el, hanem rögtön a csomagtérajtót, annál fogva öklelt fel minket, így nem volt tompítás. A biztonsági rendszerek tették a dolgukat, csomagtérajtó totálkár, valószínűleg tartószerkezetestől, valószínű, hogy a csomagtér-küszöböt is vitte magával, a zsanérokat tuti. Hátsó ütköző szintén kész van, kibökték belülről az acél ütközők a műanyagot, illetve több helyen szilánkosra tört. Ködlámpa, tolatóradar kuka, hátsó oszlopok, futómű talán nem sérültek - gyönyörűen középen kapott el minket, mintha direkt célzott volna. Üvegek kitartottak, utastér látszólag érintetlen (még a hátsó rész is). A füst nem tudjuk, mi volt, valamelyik feszítőpatron lehetett, de az övfeszítők elvileg még működnek. Légzsák- és övbekapcsolás lámpa mindenesetre folyamatosan világít azóta is. Az autó járóképes, csak ugye hátulról kicsit gyűrött...

    A Jeep javítása sem lesz amúgy sokkal olcsóbb, sőt: ütköző alul-felül, motorháztető is sérült. viszont a légzsákja nem aktiválódott érdekes módon.

    Szerk.: Német munkadíjak, illetve szerencsére a biztosítók is kicsit mások, mint odahaza. A Mini hétéves, közeledik a 90k km-hez, két éve vettük, akkor 60k volt benne. Kellett rá azóta két garnitúra gumi (téli-nyári), egy xenon-lámpa égett ki, és 2 hónapja műszakizott, szóval olyan ~1000 EUR-t költöttünk rá két év alatt. 11k volt eredetileg (egyéb szolgáltatásokkal, mint garanciabővítés, átvizsgálás, átírás, adminisztrációk majd' 12k lett a vége), most 9k+ -os szervízajánlat jött ki az első szemle után, még beleakadhatnak ebbe-abba, szóval nagyon rezeg a léc. Hivatalos ajánlatom mindenesetre még nincs a biztosítótól.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Internetrádió / DAB rádió / hálózati médialejátszó egyben topik nincs? Esetleg nem mélyedt már bele valaki közületek a témába? Olyan nevű szereplőkkel van tele a piac, amiket még sosem hallottam, de legalább méregdrágák a cuccok. Nekem már valami olyasmi is jó lenne, mint egy JBL Flip / Charge szintű BT-s hordozható hangfal, csak legyen benne egy kártyafoglalat mp3-lejátszóval, meg egy rádió. Valami ilyen lenne ideális, mint a Bose Soundtouch sorozat, a minőség ismeretében talán még az árát is hajlandó lennék kifizetni, ha beletettek volna legalább sd-kártyaolvasót, egy mp3-lejátszót, meg egy dab-rádiót...

    Az igazság az, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha egyszerűen vennék egy BT-s hangszórót, és szólna a webrádió, meg a spotify a telefonról, de a netem is szar, meg a BT hangminősége is, főleg, ha mozgok a lejátszóval...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Lortech #58773 üzenetére

    Valahol a kettő között lenne az igazság... Ez a kínai csoda azért gyanús nekem (ilyenekkel amúgy tele van a német amazon, de nem merem megrendelni, még úgy sem, hogy amúgy szó nélkül viszavennék, ha nem tetszik), az a Marantz meg 650 EUR, vazze. Még a felét talán (nem lenne könnyű meggyőzni magam) kiadnám valami jófajta cuccra, de ennyit biztosan nem ér nekem a dolog... Kicsit várunk még legfeljebb, amíg jobban elterjed a technológia, és többen rájönnek, hogy nem kazettás-cédés-lemezjátszós mjúzikcentert kell venni, hanem váltani digitálisra, és akkor talán a kommersz, de mégis fősodorbeli gyártók is beleállnak majd hasonló megoldásokba, aztán talán elindul valami áresés a dömpinggel.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Én csak azt nem értem, hogy mi köze a fatüzelésnek a dízelekhez. Felkészülnek a metánt eregető tehenek, mint a dízel melletti érv?

    Az én problémám továbbra is az, hogy itt egy ocsmány módon szennyező technológia, ami olyan erős lobbival dolgozik, hogy olyan hazugságokat ver át a hatóságokon, amit nem szégyell. Mai hír, hogy a német hatóságok jegyzőkönyv alapján is tisztában voltak azzal, hogy mindennapi használat során leállnak a környezetvédelmi berendezések az autóban, hogy ne fojtsák meg a motort. Most éppen a Porsche a soros a botrányban, de csak azért, mert az ő jegyzőkönyvük szivárgott ki. A többi nagyfiú továbbra is lapít, esküdözik, hogy ő aztán nem, de mindenesetre dízelt amúgy sem fejleszt már, és ő az elektromos mobilitás felkent grál-lovagja.

    Nem az érdekel, hogy mi a szennyezőbb, megoldást akarok látni, és utálom, ha átbasszák a fejemet. Ha neked ez bejön, told csak a kormot, csak az bassza fel az agyamat, hogy a dízelnek itt még mindig 20 centtel olcsóbb literje, meg a környezetterhelés alapján számolt gépjárműadó címén még mindig a kamu fogyasztási, és kibocsátási adatok alapján számolt töredékösszeget fizeti az összes csaló dízel prémium manager-járgány, meg 5-6 literes fogyasztásra behazudott városi szuv (Touran, Q7, X5, és társaik), miközben üzemidejük 90%-ában még csak nem is üzemel a környezetvédelmi felszerelésük, mert akkor nem lenne meg a robbanékonyság, meg a nyomaték.

    Szóval jöhet a benzinesek szivatása is majd, de egyelőre az ilyen nyilvánvaló átbaszásokkal kéne kezdeni valamit. És nem, fogalmam sincs, mi a megoldás, de szerintem továbbra is valami benzin-elektromos hibridben lenne érdemes gondolkozni, minél hatékonyabb energiavisszanyerő rendszerrel, mert god save the EU, ha itt hirtelen több millió elektromos autót esténként egyszerre rádugnak a konnektorra.

    Ja, amúgy aktuális a dolog, éppen autót keresek. Nem vagyok boldog a dologtól, de sajnos a Mini első kárfelmérése szerint csak a kívülről megállapított kár eléri az autó értékét. Ha elkezdik szétbontani, sanszos, hogy találnak még ezt-azt, és ha átlépem a javítással az autó központilag meghatározott értékét, akkor onnét az a fölötti rész az én zsebemre megy. :( Szóval a TÜV-Rheinlandos hatósági értékbecslő diszkrét tippje szerint most lenne értelme kiszállni a buliból... :O

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák