Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    Sose gondoltam volna, hogy így tudok örülni ennek a nyamvadék buboréknak. Anyám mondja tegnap hogy néha elment a net. Tegnap este itt ültem, nekem semmi baja nem volt. Ma mondja apám hogy többször megszakadt a net, de aztán visszajött. Kaja után ülök a géphez, látom nincs hálózati kapcsolat. Biztos porszívózáskor kiesett a csati. Körbenézem, semmi. Próbálom matatni, nem. Újraindítom a gépet, az mindig segít, most nem. Kihúzom, bedugom a hálókábelt, semmi. Ki-bekapcsolom a kábelmodemen a gombot, látszólag minden ok. Na, akkor kapcsolat javítása.. Semmi. Nem érhető el DHCP. Parancssor, ipconfig renew: nem sikerült megújítani. Ekkor majdnem kezdtem bepánikolni. Nézem modemet, minden irány, kommunikáció rendben. Akkor /release, majd /renew. Voilá, egyszercsak lett hálózati kapcsolat :) Megörülök. Épp lőném rá a netet, mikor megint elszáll. Megőrülök. Na, mondom akkor hálókártyának annyi. Integrált. Alaplapcsere? :F Az vinne procit, ramot, mindent. Ennyire jól nem keresek, és még az első havit sem kapom meg csak jövőhét után. Na, akkor eszembejut, hogy ZoneAlarm néha frissülés után lelövi az svchost-ot. Kikapcsolom, meg a Nodot, antispy cuccokat, minden fölösleget, semmi. /release/renew, semmi. Pánik indul. Megint Állapotfelmérés, azt mondja az apróbetű: ha a Javítás gombra nem javul meg, akkor a hálózattal van a problem, nem a számítógépben. Fény kigyúl. Hálózat= PC+modem. de modemet már néztem, az nem jelez hibát. Volt már vele gond? Igen. Sikerült megoldani? Igen. Hogyan? Reseteltem. És most megvolt már? Nem. Na, próba. Konnektor kihúz, egy percet fekszik az ágyon, csendben imádkozik. Konnektor visszadug. Ledek szerelmesen összedörgölőznek, ki-kigyulladnak a pici szentjánosbogarak. Öntesztje lefut, Standby-ra kapcsol, ezzel egyidőben monitoron fent linkelt buborék felbukkan.
    Ágy széléről feláll, és :W

    Na menjünk bulizni!! :))

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák