Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sajti_pajti

    tag

    válasz nexwo #3020 üzenetére

    MM, Saturn (német) - ugyanaz: foglalás max. 14 napra (10-ig tesztelve)
    Caseking - nem foglal, de a saját tapsztalat az volt, hogy utalást követően előkerült példány az adott, honlap szerint készleten nem lévő kártyából
    Amazon - Előre utalás nincs, de nem buksz egyből, ha fedezet hiány miatt vissza lett utasítva a kártyás fizetés. Pár napot tudsz nyerni, talán akár még egy hetet is. (Direct debit azaz beszedés van, de itt, SEPA ide, SEPA oda, szeretnek ragaszkodni a honos számlához.)
    Mindfactory - jövő héten esetleg kiderül, csak húzom a szám az 1460 eurós 3080-as Suprim X kapcsán :) (A visszaigazoló emailben vastagon kiemelve ott van, hogy attól kezdve él igazán a rendelés (dolgozzák fel), ha bejött a pénz. Minderre 7 napos haladékot hajlandók adni.)
    Notebooksbilliger - simán felvettek olyanra is rendelést, ami nem volt készleten - de nem könyvelték le a kártyás fizetési tranzakciót. Később én kértem a sztornót és a függő fizetési tranzakció rövid időn belül törlésre került és a befoglalt összeghez ismét hozzáférhettem. (Könyvelést követő "visszautalás" polgári nevén refund esetén napokig eltarthat, amíg visszaér a pénz.)

    [ Szerkesztve ]

  • echterion

    nagyúr

    válasz nexwo #3020 üzenetére

    Német vásárlás esetén akkor most milyen kártyát érdemes használni? Paypal mögé revolut? Oda is forintszámláról kell utalni eur-ot és onnan fizetni vagy revolut-os forintszámlára kell a pénz és arról fizetni eur-val (ez esetben a bankom vált így is-úgy is, szal talán mégse...)? A bankon elég brutál árfolyamot tolt a napokban, 375 ft-tal számolta el a tranzakciót...ennyit még a paypal se számolt rá. :(

    **********

  • Kaci84

    őstag

    válasz nexwo #3020 üzenetére

    Viszont ebben az esetben pont az ellenkezőjét bizonyítja az az eset amikor rendelésem után egy hét múlva tudtam utalni és mégis aznap feladták ahogy befutott a pénz. Egyértelmű, hogy félre volt rakva. Nem az első eset. A hiba ott van inkább, hogy fáziskésésel van kiírva a készlet engedi kifizetni, merhogy van készleten.
    A nagyobb gond, hogy pár órával rendelés után vagy másnap akár egy automatikus vagy ügyintézői email jöhetne, hogy nincs készleten.
    Sok bolt kiírja ezt, hogy nem foglal, de szerintem ezt nem alkalmazzák. Azért a gyakorlatban ez elég inkorrekt dolog és sok kellemtelneséget okoz mindenkinek.

    Echterion: Wise jobbnak tűnik talán. Mindenféle devizában kapsz saját névres szóló számlaszámot és váltogathatod melyik legyen a bankártya mögött, ha kérsz (2600Ft/5év). ~0,4% a váltás fee-je.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák