Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    Nekem két infóm van a next gen NV-ről (legyen akármi a neve - Mirek a csehek GPU guruja szerint Fermi, és szerintem is, de ez mindegy). Az egyik az OBR-től származik, aki elég nagy NV fan és nyal nekik, így ő közel ül a tűzhöz. Ami miatt ő érdekes lehet, az az, hogy elsőként köpte el a GT200 valós speckóit. (Viszont sokszor mellényúlt már) Ő azt állítja, hogy volt a Müncheni partin és megtudta, hogy nem lesz itt semmiféle radikális áttervezés, marad a jelenlegi architektúra okosított változata. Ez duplázott 480 SP-t jelent majd a jelenlegi TMU és ROP kapacitás mellett. Természetesen GDDR5 memókkal. A teljesítményt a tuningolt GTX 295 köré várják, ami GT200-zal azonos TMU és ROP kapacitással, szerintem csak az év végén érkező játékokban fog érvényesülni, várhatóan segít majd a DX11 is a bónusz sebességgel.
    A másik füles (ő teljes diszkréciót kér :D ) radikális változásokat mond (radikális változásokat ígért nekem az Expert-en az NV is, azzal a kijelentéssel, hogy tetszeni fog). Érdekes, hogy ő sem GT300 néven nevezi a cuccot. Szóval azt állítja, hogy a next gen NV olyan lesz mint a Larrabee, rengeteg külön mag lesz benne, melyek vélhetőleg a Tegra 2 módosított változatára fognak épülni. Ez teszi majd lehetővé, hogy versenyre kelljenek az Intel rendkívül erős DP teljesítményével, ami GPGPU fronton kritikus pont. Ugye a Larrabee az egyetlen rendszer, ami 1/2-ed teljesítménnyel teljesíti ezt, az RV770-nek is 1/5-öd teljesítmény a DP. A GT200 pedig külön egységeket alkalmaz, így az 1/12-ed sebességet tud. Utóbbi Tegrás esetben természetesen még azok a pletykák is igaznak bizonyulhatnak, hogy a next gen NV-ben nem lesz tesszellátor, hanem az Intelhez hasonlóan a textúrázáson kívül mindent emulálnak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák