Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    válasz TTomax #13086 üzenetére

    Nem mondtam hogy 12 éves vagy,azt mondtam hogy a neten való személyeskedés a 12 évesekre jellemző,csak alpáribb stílusban.A 20 %-ról ennyit. És ezekkel a középkategóriás,de felső kategóriába árult Nvidia kártyákkal mindig bűzlik valami,a GTX 680 megjelenéskor gyorsabb volt a 7970-nél,aztán ahogy telt múlt az idő szépen lassan nem csak hogy lassabb lett a teszteredmények szerint de jól le is maradt tőle...És a legfrissebb teszteredményeken azt látom hogy nagyrészt a 290X kezdi verni a 780 Ti-t,érdekes pedig amikor kijött akkor az volt a gyorsabb...most már azért fizetni az NV a tesztoldalakat hogy az új szériát jobb fényben tüntessék föl,a régi már nem is számít.Nem arra mondtam hogy most mennyi a 780 Ti az kit érdekel,ha van már 980...Megjelenéskor volt 650 dolcsi,egy jó 100-150-el drágább a 290X-nél,leheletnyivel gyorsabb,de ahogy előbb írtam,manapság már inkább lassabb...Amúgy a 980-nál is ahogy terjednek el a Mantlés játékok úgy egyre többnél gyorsabb nála még a 290X is,meg a Dx 12 ami nagyon hasonlít majd a mantle-höz,szintén úgy néz ki hogy az AMD-s kártyáknak fog jobban feküdni,plusz ne felejtsük el hogy a PS4-ben és az Xbox One-ban is GCN alapú grafikus megoldás figyel,márpedig tudjuk hogy a PC játékok legnagyobb része konzol port,AMD-kre alig kell majd optimalizálni így a pocsék konzol portok jobban futnak majd AMD kártyákon mert alapban jobban fekszik nekik az az architektúra.Igen a magas fogyasztás a hűtermelés miatt számít,a a 290Xnek rossz volt a referencia hűtése,ez tagadhatatlan,erre kell majd a vízhűtés.

Új hozzászólás Aktív témák