Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz oroviczg #41119 üzenetére

    Kártya pontos típusa? Mennyi idős?
    Ventillátor fordulatszámot nem állítgattad?

    Lehet a kártya hűtésével történt valami, pl. túl poros, vagy meghalt egy ventillátorod, esetleg nagyon kiszáradt a hővezető paszta a hűtés alatt (ez utóbbit annyira nem tartom valószínünek).

    (#41120) NFree
    Ne aggódj, én se értem... igazából csak tippelek, mert bármi okozhatta az összeomlást az nV driver-X.org-kwin trióból, de a legvalószinűbb ok a driverben keresendő, második helyen az X.org áll. Mindkettő frissült az utóbbi időszakban, de egy 3 éves kártyához nem hiszem, hogy kellene bármilyen javítás az X-ben, így marad a driver.

    A lényeg, hogy működik! :))

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • Cs1csó

    félisten

    válasz oroviczg #41119 üzenetére

    Üdv, ahogy a többiek is írták, alapos takarítás - a komplett PC-t érdemes lenne, minden ventilátort, csatlakozókat leellenőrizni, személy szerint a kompresszort szeretem de persze nem szabad túl nagy nyomással és akár olaj is jöhet a szelepből ezért érdemes letesztelni pl. fehér vászondarabot elé tenni és azon.
    Aztán érdemes lenne megnézni pl. MSI afterburnerrel - rivatuner statistic server is legyen telepítve - hogy a játék alatt milyen hőmérséklet mellett milyen ventilátor fordulatot jelez. Saját példa: gtx 970 max 69 celsius fok max 40%-os ventilátor mellett gpu kihasználtság 100% (játék előtt a ház ventilátorokat manuálisan mindig maxra veszem kb. ők a leghangosabbak)
    Amennyiben magasabb fordulaton sem tudja kb. ezt a hőmérsékletet és még tuning sincs a kártyán akkor érdemes lehet a pasztázáson elgondolkodni.
    Érdemes lehet a szoftveres anomáliákat is kizárni driver reinstall végső esetben ha nem túl macerás szerintem egy win reinstall is beleférhet, persze ez nem valószínű de még mindig olcsóbb mint esetleg egy fölösleges pasztázás főleg ha még van garancia és esetleg a bolttal kell megcsinálni.

Új hozzászólás Aktív témák