Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    Üdv,

    Itteni tanácsok alapján végül az 1 ventis palit helyett egy MSI Armor OC 1660 TI lett a választás. Mivel másfél éve egy régi NV8400 volt a gépben, amióta tönkrement az Ati 5850, így a "változás" nem írható le.

    A kártya alapjáraton passzív, kb 60 fokig engedi elmenni a hőmérsékletet így, 55-58%-on rajtolnak a ventik, ami nem zavaró. Melegedéskor eddig 71 fölötti értéket nem láttam, és kb. elmondható, hogy ilyenkor a hőfok - 5 a venti % (67 foknál 62%). Nagyobb load-nál talán felment már a fordulat 68%-ra is. Gondolkodom azon, hogy ezt átmenetesebbé teszem, de igazából az idle és a load közt valahol úgyis lenne egy olyan pont, amikor a passzív-ból rákapcsol.

    A tuning teszteknél átraktam manuál 100-ra, olyankor erős hangja van, cserébe 60 fok alatt van a kártya. (egy szellős Chieftec tornyom van elől-hátul ventivel)

    A tuningban eddig 140/1500 ig mentem itt az eredmény. A ház oldalát levettem, és 100%-on ment a venti. Így 2025-2040 közt ugrált. Alapon, minden auto-n 3430 pontot hozott, ez tehát 9,8%, ami nem eget rengető tuning, de pár év múlva (hosszú távra vettem) remélem tud majd segíteni.

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák