Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24845312

    törölt tag

    válasz jacint78 #11078 üzenetére

    Jogos a felvetésed, így kiegészíteném az írásomat.
    Az Inno3D Compact nálam szinte csak GTA5-öt látott, de bármikor néztem rá a hőfokokra, mindig 60C és 70C fok között volt. Hangját soha nem hallottam, de gondolom ez egyéntől függő is lehet, hogy kinek mi számít soknak ventihang szempontjából. Terhelés nélkül 40C fok alatt volt (álló ventivel), érintésre olyan volt a hátulja, mintha nem is lenne áram alatt, ezt írtam is akkoriban, hogy hihetetlen. A mostani műanyag hátlapos 2 ventis Giga WF2OC-m ez kereken 50C fok még terhelés nélkül is ugyanabban a házban, tehát minimum 10C fokkal melegebb.

    Az Inno3D Compact-tal egyidőben volt nálam MSI Gaming GTX 970 és az Asus Strix GTX 970 is, azoknak a hangját viszont már hallottam, bár engem egy kicsit sem zavart egyik se. Persze nyilván egy GTX 970-nek más a hőtermelése, így hiába volt azokon jobb hűtés, okádták még így is a hőt, ami konkrétan abban nyilvánult meg, hogy a ventiknek is volt egy kis hangja, illetve már 20 centiről tolta a hőt a kezemre mindkét kártya (főleg az Asus Strix). 1060-nál garantáltan nem tapasztaltam ilyent.
    Sajnos már nincs meg a kártya, így ennél pontosabb adatokat nem tudok írni.

    A Gigabyte WF2OC ez meg van még jelenleg is, ennél tudok írni pontos hőfokokat is ventifordulatszám mellett, amint megfrissítette magát a GTA5. Valószínűnek tartom, hogy mivel ez bő 10C fokkal melegebb már terhelés nélkül is, így terhelésen is föl fog menni jóval 70C fok fölé.

  • Rick3D

    senior tag

    válasz jacint78 #11078 üzenetére

    Én is hasonlóra számítottam amit te írtál. 83 C sok annyin én nem szívesen járatok GPU-t max 76-77. 4870x2 óta nem szeretek VGA-t főzni :DDD Bár az akkori 102 C rekord döntő volt számomra.( Azok a szép idők mikor L4D közben kifagytam mert megsült a kártyám :DD )
    Olyan configom van amivel az utolsó % teljesítményt is kifacsarom az 1060ból sőt még manuálisan oczni is szoktam.Annak ellenére hogy logikus volt számomra is az 1 ventiseket én sehová nem oczom azért eljátszottam a gondolattal hátha de így már biztos hogy duplát választok.

    Köszönöm a segítséget :))

    (#11077) Scorp2011 : Én kifejezetten erre a darabra lettem volna kíváncsi ezért is nem érdekelt milyenek a zotac,evga megoldásai. Ezen kívül egyet kell hogy értsek Jacint78 kollégával.

    Legalább okosabb lettem , köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat :))

  • cskamacska

    addikt

    válasz jacint78 #11078 üzenetére

    Azért én nem mernék mérget venni, hogy a sima Windforce látványosan jobb lenne a kisebb, de full hőcsöves-lamellás Inno3D-nél. :)

    Gigabyte Windforce így néz ki alulról

    Jól látszik hogy egy alu talpazatból állnak ki a bordák(mint régen a procihűtőknél) amit nem tud átjárni a levegő, így bár kettő venti tolja rá, de nem olyan biztos hogy a mérettel együtt annyit javulna a hőleadás. :U

    A kis Inno3D Compact így néz ki

    Bár az egész cakkumpakk kisebb, kispórolták belőle az anyagot, de teljesen átjárhatja a légáramlat, ami gondolom a nagyobb VRM hűtésnek sem árt, ami Gigán kisebb és csak közvetetten kap szelet.(Inno3D-n viszont a memória hűtés van lespórolva)

    Két ventis jó hűtések más gyártóknál így néznek ki:

    "Szopkodott" :DDD MSI Gaming X

    Zotac AMP Edition

    Gainward Phoenix GS

    Azaz jó vaskos lamellaerdők tisztes hőcsövekkel megtámogatva, nem csak dísznek mint a Gigánál. :)

    És ha már képspam :B akkor elrettentésnek Zotac Mini ami pont úgy néz ki mint egy Pentium 3 hűtő 2000 környékéről :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák