Új hozzászólás Aktív témák

  • darkstreet89

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám,hogy kedden megjött az EVGA GeForce GTX 1060 SC 6G csere kari, nem nagyon volt időm tesztelni ,viszont csüt és pénteken neki estem/ mit vak az ablaknak. Amit tapasztalok,hogy pl GTA 5-nél vagy pl a Rise of Tomb Raidernél olyan 10-20 perc után olyan sutteringem van,hogy még a hang is be recseg, az elkel mondjam,hogy RX 480-nál ezt nem tapasztaltam. A lényeg,hogy azt hittem power limit gondja van, így rá adtam az összes kakaót ( Jó AMD felhasználóhoz mértan :DDD ) és az NV driverba is beállítottam mindent ami GTA 5 alatt dadogáshoz vezet, de hiába, a kártya ugyan úgy dadog. "Kisebb" játékoknál nem jelentkezett ez a probléma és a Bayonettánál vagy a The Witcher 3-nál se. Ez lehet kártya hiba vagy sem? Igazából a CPU 60 fokon van, GPU meg 73-tól nem megy fentebb, ezenfelül 12G RAM használatot se éri el, 7.5G a teljes. Viszont alapjáraton nekem kicsit magas a hője ,ilyen 65 ha nincs venti profil be lőve, persze tudom ITX méret és Single Fanos, de igazából gőzöm nincs mi a baja. Proci limit sincs mert 60-70% van a proci használatom (hamarabb van vége a kártyának, mint a procinak és ezen felül a VRAM is 3.5G-nál megáll a GTA 5-be), friss op rendszer van fent, új kártya cserénél mindig újra teszem. Úgy,hogy adott a kérdés? Talán még a HDD-re gyanakszom, de akkor RX 480-nál miért nem jelentkezett ez a szintű dadogás... Jah még annyit figyeltem meg most, ahogy nézegetem az EVGA PX, AF-el és a GPU-zal az értékeket,hogy ugye a kártya 1853 MHz Boost Clock van, viszont nálam folyamatosan 2001Mhz ketyeg, állandóan, vissza se vesz az órajelből (Mondjuk erre holnap rá engedek egy RogueKillert, talán valami bányászt szedett össze),hogy ha nem használom a kártyát,gondolom ezért magas az alap hője. Tehát - 165MHz kell vissza vennem,hogy a gyári értéket kapjam, talán emiatt dadog annyit?.? 5 év alatt teljesen ki koptam NV téren, szóval lehet hülyeséget mondok. Viszont egyenlőre azt szeretném kideríteni,hogy a kártyának van baja vagy simán valami más? :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák