Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    Sziasztok!

    Ismerősöm megkért, hogy rakjam rendbe a laptopját (Asus F5M), mivel tele van szeméttel meg vírussal. Miután már a sajátgépet (meg mást sem) engedett megnyitni, hogy átnézzem a beállításait, illetve lementsem ami kellhet a C-ről, gondoltam újraindítom csökkentett módban.

    Az újraindulás megvolt, Asus felirat megjelenik, de onnantól semerre tovább. Rádugtam egy külső monitort is, de ugyanaz. Nem kapcsolja ki, tehát küld neki jelet, világít is, de tök fekete, még csak egy kurzor sem villog. Biosba be tudok lépni, illetve ha bootolásnál nyomom az Esc-et, bejön a boot választó menü, de hiába választom ki a lemezmeghajtót (benne mondjuk egy Windows telepítővel) innentől fogva nem látok semmit a kijelző(k)ön, csak a már említett feketeség. A lemez egy darabig hallhatóan pörög, illetve a felső sorban lévő gombokkal ki/be tudom kapcsolni a kijelzőt, illetve a külső monitort, továbbá a fényerő változtatására is reagál. Biosban már minden ide vonatkozó dolgot állítgattam, próbáltam visszarakni az alapbeállításra is (bár a beállítások jók, eleve működött a Win újraindítás előtt). Mi lehet a gond? Videókártya? Esetleg csak túlmelegedett? Ezt nem hinném (épp csak pár percet ment), de nemsokára kiderül.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    válasz Atos23 #2640 üzenetére

    Igen gondoltam már rá, délután kipróbálom, bár azért furcsa, hogy lemezről sem indul.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    válasz Tamy #2642 üzenetére

    Érdekes fejlemények történtek:
    Lehúztam a winyót, bebootoltam lemezmeghajtóról, de elfelejtettem betenni a lemezt előtte, aztán kiírta a szokásos dumát, hogy nem tud bootolni, a folytatáshoz nyomjak meg egy gombot... Telepítő cd berak, gomb megnyom, aztán megint ugyanaz a hibaüzi. Gép újraindít, bebootlok cd-ről, de megint semmi. Kipróbáltam, hogy beleteszek egy garantáltan jó (szinte új) üres winyót, akkor elindul-e a telepítő, de megint csak az a bizonyos hibaüzi. Szerencsére a winyó satás, rádugtam a saját gépemre, Hard Disk Sentinel szerint minden rendben vele, egyszer volt rajta valami hibaellenőrzés, de nem talált semmit. Így hát még az íróra kezdtem el gyanakodni, bár a Win-nek a winyóról be kellett volna jöjjön. Már elkezdtem kotorászni a kacatjaim között, hogy valahogy rádugjam usb-re az ide-s DVD olvasót, közben persze a winyót visszaraktam a laptopba. Aztán valamiért mégis bekapcsoltam még mielőtt az író projektet összehoztam volna, és láss csodát Win elsőre kapásból betölt a winyóról.
    Ki érti ezt??? Csak arra tudok gondolni, hogy valami kontakthiba volt a winyónál, de olyan masszívan rajt volt... Remélem most már kibírja míg újratelepítem :)

    Mindenesetre leizzadtam rendesen mit szól majd a tulaj, ha közlöm vele, hogy volt egy laptopja :(

    [ Szerkesztve ]

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy Asus EeePC 1000HE netbookom, ami az utóbbi időben "fázik".

    A hibajelenség a következő: Hideg állapotban bekapcsolva a power leden kívül a négy ledből világít az első (izzólámpa ikon), töltőre rakva a második is, valamint pár másodpercig a harmadik (hdd?) led, majd ez rövidesen kialszik. A 4. (wifi) led eleinte csak egész halványan, majd normál fényerővel világít, ezen kívül viszont nem sok életjelet ad. Kijelző nem kapcsol be (külső monitor se), a hdd fel sem pörög, és a ventillátor se indul el alapból, viszont ahogy melegszik ez később beindul. A power gombot hosszan nyomva kikapcsol, majd ismét bekapcsolva kezdődik elölről a fenti folyamat. Aztán egyszer csak, ha ismét ki, majd bekapcsolom, akkor mintha mi sem történt volna szépen elindul, és minden a legnagyobb rendben van.

    Elvittem egy szervizbe megmutatni, igaz akkor még nem figyeltem meg ilyen alaposan, hogy bemelegedés után elindul, ott hajszálrepedésre gyanakodtak. Javasolták, hogy próbáljam úgy bekapcsolni, hogy a széleit kicsit feszítem, "megcsavarom". Idővel viszont én a hajszálrepedést kizárnám, amikor nem indul, akkor bármit bárhogy mozgatok, akkor se indul. Ha meg elindult, akkor teljesen stabil, bárhogy mozgassam, csavarjam is. Másrészt asztalra letéve is ugyanezt tapasztalom.

    Találkozott már valaki ilyen hibajelenséggel? Mi okozhatja, és mit lehetne vele kezdeni?

    Köszönöm előre is.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    válasz MR!! #12258 üzenetére

    Szalagkábel, tápkábel hibát azért nem tartom valószínűnek, mert a hibát/működést a mozgatás nem befolyásolja. Konkrétan a fedeléhez hozzá se nyúlok, csak a power gombot nyomkodom, és egy idő után bekapcsol.

    Először a ventilátor se megy, aztán állásában (miközben látszólag semmit sem csinál) egy idő után elindul. Gondolom valami minimális funkciója elindul, ami termel némi hőt, aztán ha eléggé felhevült elindul a venti. Ennek tulajdonítom azt is, hogy egy idő után már be tudom kapcsolni, és utána teljesen stabil.

    Szervizben csak annyit volt, hogy bevittem, elmondtam mi a gond, de akkor még csak azt tudtam, hogy csak többszöri próbálkozásra indul el. Ő mondta a nyomkodást, meg ott helybe kicserélte a ramot egy próba erejéig. Azt mondta valószínűleg nem lehet javítani, így egyből vissza is adta. Csak annyira szedte szét, amennyi a ram cseréhez szükséges volt. Közben viszont rájöttem, hogy a hidegen indítás a probléma.

    A hátulján van egy kis reset gomb, azt próbáltam, de amit írtál majd azt is kipróbálom.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    válasz MR!! #12260 üzenetére

    Korábban alapból indult, meg attól még a kijelzőnek be kellene kapcsolnia, és a hdd-nek is. Én amit eddig láttam laptopot bekapcsoláskor mindnek elindult a ventije, eddig ennek is. Az, hogy utána leszabályozza, az már más tészta. És ugye ott a többi tünet is. Nem hinném, hogy meg lenne szorulva, akkor máskor is hallanám a hangján. Bár laptopokban nem vagyok túl jártas, de azért furcsállnám, ha egy megszoruló venti miatt nem csinálna semmit a gép. De még ha így is lenne, akkor miután sikeresen beindul a venti el kéne indulnia a gépnek is, de nem ez történik. Továbbra se mutat más életjelet, sokszor még újraindítás után sem, csak többszöri ki-be kapcsolás után. Szerintem itt valami komolyabb hiba lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    válasz Dell XPS #12262 üzenetére

    Na jó, de mi az, ami csak hidegen jelent problémát?

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

  • Tamy

    senior tag

    válasz Dell XPS #12265 üzenetére

    Igen, ilyesmit el tudnék képzelni én is. Viszont a BGA hiba tudtommal javítható, talán még anyagilag is megérné. Mit gondolsz, érdemes foglalkoznom vele?

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák