Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    Sziasztok!

    Ismerősöm megkért, hogy rakjam rendbe a laptopját (Asus F5M), mivel tele van szeméttel meg vírussal. Miután már a sajátgépet (meg mást sem) engedett megnyitni, hogy átnézzem a beállításait, illetve lementsem ami kellhet a C-ről, gondoltam újraindítom csökkentett módban.

    Az újraindulás megvolt, Asus felirat megjelenik, de onnantól semerre tovább. Rádugtam egy külső monitort is, de ugyanaz. Nem kapcsolja ki, tehát küld neki jelet, világít is, de tök fekete, még csak egy kurzor sem villog. Biosba be tudok lépni, illetve ha bootolásnál nyomom az Esc-et, bejön a boot választó menü, de hiába választom ki a lemezmeghajtót (benne mondjuk egy Windows telepítővel) innentől fogva nem látok semmit a kijelző(k)ön, csak a már említett feketeség. A lemez egy darabig hallhatóan pörög, illetve a felső sorban lévő gombokkal ki/be tudom kapcsolni a kijelzőt, illetve a külső monitort, továbbá a fényerő változtatására is reagál. Biosban már minden ide vonatkozó dolgot állítgattam, próbáltam visszarakni az alapbeállításra is (bár a beállítások jók, eleve működött a Win újraindítás előtt). Mi lehet a gond? Videókártya? Esetleg csak túlmelegedett? Ezt nem hinném (épp csak pár percet ment), de nemsokára kiderül.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák