Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    válasz 3L1T3 #10777 üzenetére

    Régebbi játékokat is portolhatnának..ha pl az MS vagy a Sony kiadna egy handheld verziót az xbox 360-ból vagy a ps 3-ból, simán megvenném. Persze tudom, hogy a Switch lényege a handheld ÉS tv mód együtt, de én egy csak handheld konzolnak is örülnék. Tudom 3ds...

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • djozsi

    senior tag

    válasz 3L1T3 #10777 üzenetére

    A hardveres erő számít, de attól még nem eszik olyan forrón a kását.

    Egyrészt konzol esetében az sose az adott hardver felelőssége, hogy egy játék beakad. Adott, fix vasra dolgoznak, a fejlesztő felelőssége, hogy ez ne történjen meg és a világ minden ereje se elég, ha a fejlesztő erre nem ügyel (Last Guardian sztorira emlékszünk még gondolom).

    Másrészt nem olyan óriási a szakadék a Switch és a current gen között. Ne feledjük, hogy a current gent az Xbox One-t is jelenti, vagyis az AAA játékoknak azon is futni kell. A Switch és a One között pedig jóval kisebb a teljesítménybeli különbség, mint a One és a One X között. Nyilván nem fog a Switch úgy futtatni AC-t, mint a One X, de nem is kell neki, minden épeszű ember megérti, hogy a handheldség lemondással jár teljesítmény terén, hát nem fog menni 4K-ban 60 FPS-el, csak mondjuk 720-900p-ben 30-al és esetleg a növényzet is kevésbé lesz sűrű. Ezek a különbségek már a current gen konzolok közt is megvannak, ég és föld egy játék, ha egymás mellé tesszük a One-os és a One X-es verziót, ezzel együtt is sokkal jobban fogynak a One/PS4 modellek, mint az erősebb változatok. Tehát az emberek egy egyszeri spórolás miatt is simán lemondanak a szebb grafikáról, hát még a handheldség miatt.

    Harmadrészt pedig ha egy projektet az elejétől úgy terveznek, olyan engine-t választanak/írnak, akkor igenis bármit meg lehet írni úgy, hogy legyen belőle Switch verzió. Itt most tényleg az a probléma gyökere, hogy nagyjából fél évvel ezelőttök senki nem tervezett érdemben a Switch-el, ezért lesz még 1-2 év kifutása annak, hogy az AAA címek elkezdjenek vándorolni a gépre. Ezt tökéletesen látja a Nintendo is, nem véletlenül próbálja az űrt kitölteni portokkal és kidobni szinte minden franchise-át már az első 2 évben a gépre (Zelda, Mario, Kirby, Yoshi, Smash, Pokemon, Metroid).

    Negyedrészt pedig továbbra is azt mondom, hogy az eddigi handheldekre se volt jellemző a fővonalbeli AAA megjelenés. Persze a hibridség miatt most indokolt, de én nem gondolnám tragédiának, hanem lenne a gépre cod meg battlefield. Nyilván van, akinek ezek hiányoznak róla, nyilván az interneten a hardcore-abb gamerek vannak ezért itt hangosabb ez a réteg, de szerintem a gép simán meg fogja találni a célközönségét ezek a címek nélkül is. Vagyis már meg is találta, azért akárhogy is nézzük, eladásokban valahol az xbox one lifetime eladásainak fele közelében jár már.

    Egy dolgot viszont fontos tisztázni. Ez a gép nem a teljesítmény és grafikacentrikus gamereknek készül. Ezt abban a pillanatban bevállalta a Nintendo, amikor úgy döntöttek, hogy nem gyártanak egy harmadik felcímkézett PC-t a Microsoft és a Sony gépei mellé a polcra, hanem inkább valami egyedivel próbálkoznak.

Új hozzászólás Aktív témák