Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    válasz hombre[EU] #7571 üzenetére

    Nem, a Brazil az csak konzolos Game Pass-t tartalmazza ("Subscriptions for multiple games for consoles... Google fordítóval fordítottam le portugálról). Talán itt volt vita arról, hogy ez most sima GP, vagy GPU, de valószínűleg mindkettő. Illetve kérdés, hogy pl. Xbox All Access számait is bele veszik-e, vagy nem.

    De alapvetően elbeszélünk egymás mellett. Ugyanis nem tudni, hogy amikor kiadták azt tavaly, hogy 25 millió GP felhasználó van, azt hogy kell érteni (ennyien fizetnek folyamatosan, vagy a üzleti év zárásakor ennyinek volt valamilyen aktív GP előfizetése (amúgy a Sony később 29 milliót írt az egyik dokumentumban).

    A konvertálást én meg úgy értelmezem, hogy azok száma akik csak úgy használják a szolgáltatást, hogy vesznek 1-3 év Gold-ot, majd ráveszik a 300 Ft-os GPU-t, na ezek száma szerintem nem nagy. Bár, az is igaz, hogy ha csak 10-20% használja így, akkor az is milliós embertömeget jelent (vagyis neked is igazad van, és a megfogalmazássomban annyi hiba van, hogy nekem ez 10-20% még a "kevés"; kategóriába esik...

    Vagyis itt tényleg az a kérdés, hogy ha a bevételek 15%-át adja a GP, és ez 25 milliót jelent, akkor ez miképpen jön ki.

    Ugye a havi aktív User szám is érdekesen jön ki (ha jól tudom ezt mindenhol hasonlóan számolják ki), mert ott azt számolják, hogy az elmúlt 30 napban mennyi egyedi profil bejelentkezés történt.
    Vagyis ebben benne van az is aki az elmúlt 30 napban 0-24 csak Vampire Survivors-el játszott, az is aki csak "Netflix" gépnek használta a konzolokat, de az is aki csak fellépett 2 percre, hogy a kiváló minőségű Gold-os játékokat behúzza (vagy beaktiválja az újabb 300 Ft-os GPU-t).

    “I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

Új hozzászólás Aktív témák