Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    addikt

    válasz Krisz0418 #37031 üzenetére

    Vegyük sorra, de van egy olyan érzésem, hogy a probléma teljesen más sebből fakadó. Én a netkapcsolatra gyanakodnék első sorban.

    1. Próbálgasd a gameket offline módban, illetve nézd meg online módban a LatencyMon milyen képet ad és szúrj be ide nekem egy screenshotot.

    2. Jó lenne tudni, hogy az op rendszer mikori.

    Ha ez a kettő egyértelműen rendben van, akkor vegyük a konfig elemeit, mert nagyon nem ugyanaz a két gép.

    1. HDD vs SSD rengeteget számít, főleg ilyen csekély mennyiségű ramnál. Mindent ami nem fér el a ramban azt a lassú HDD-ről fogja keresni, gondolom nem kell részletesebben kifelyteni.

    2. Az alaplapok között nem tennék külömbséget, mindkettő egy H110-es belépő szintű széria, tuning nélkül megfelelő ez is.

    3. Windows verziók között semmi extra nincs.

    4. CL 15 vs 17 között azért szép ugrás van, de nem szakadék, erre mondanék mondjuk 10-15% fps differenciát.

    5. Manapság ilyesmiknek nincs jelentősége. Ha hardver inkompatibilitás van, akkor el sem indulna a gép.

    6. A procik között te is láthatod kb 10% az eltérés órajelben, ez bizony jelenthet ismét legalább 10-15% fps eltérést.

    Ha csak ezekkel számolunk és hozzátesszük, hogy a Dual Chanel is és az SSD is dob a lattban könnyen kijöhet 25-30% fps differencia, de ez még nem magyarázza, hogy 40fps-nél miért áll meg a kép. Én ezen a ponton tippelnék kapcsolati problémára, gyenge-szakadozó jelre. Gondolom (ugye) nem wifin keresztül játszol?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák