Új hozzászólás Aktív témák

  • Misi_D

    tag

    Sziasztok!

    Lenne egy Dell Latitude E5570-es laptopom. Kb egy - másfél éve tettem el, akkor még működött - konkrétan friss rendszert telepítettem rá, s el lett pakolva, aztán úgy hozta a sors, h nem lett elővéve, mostanáig. Most viszont kellene, és nem akar üzemelni, konkrétan nem kapcsol be. Power gombra a venti meg sem mozdul, képernyőn képet nem ad (hjajj, a Dell logónak de örülnék), hibakódot nem pittyeg, nem villog. Felvillan a bekapcsoló gomb led-je, ill. az üzemelést visszajelző led az elején, de pár másodperc után kialszanak, és annyi (ez nagyon rövidtől 2-3 másodpercig tart). Néha ebben a rövid időben villan még egyet a caps lock ledje. Tölteni szerintem tölt, mert melegedett az akku, ill. a töltés visszajelző led világít, ha be van dugva a töltő. Ugyanez a szitu hálózatra kötve vagy akkuról (két töltővel is próbáltam). Próbálgattam, h 30 vagy 60 másodpercig folyamatosan tartsam lenyomva a bekapcsoló gombot, az vmi resetet eredményezhet, de semmit nem használ.
    Szétszedtem, az akkut lecsatlakoztattam, a RAM-ot és az SSD-t kivettem, és így sem kapcsol be, ugyanaz (szépen sorban próbáltam volna visszarakni, mivel lehet gond - még egy RAM-ot a másik foglalatba dolgot kipróbáltam azért, nyilván fölöslegesen). Hát, most egy kicsit meg vagyok lőve. Talán még egy ötlet, ha a CMOS megadja magát, akkor ilyen tünetet produkálhat? Van esélye annak, h egy új CMOS elemmel magához térhet?

    Bármi tanácsot elfogadnék...

    Köszi!

    Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

Új hozzászólás Aktív témák