Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • senki68

    senior tag

    válasz nimfas #51347 üzenetére

    Nem titok, nekem akkor a rendszerem, hogy a mostani fogyasztásommal van évente kb 4.000 kWh felesleg. Amit ugye most eladok 5 forintért.
    Engem nem zavar, ha lenne még új fogyasztóm, nem kellene egyből a bővítésen gondolkoznom.
    Az sem titok, van egy jakuzzink, ami elvisz évi 5.000 kWh-t. /persze azt is megkaptam már, hogy másnak ugyanez kijön évi 2.000 kWh-ból/.

    Na most csináltam egy számítást az én rendszeremrő, fogyasztásomról.
    Fel is tettem a facera.

    "Rágódunk itt a havi szaldón. De csak azért mert a tiktokon valaki mondott valamit. De leírva még semmi nincs. Annyit tudunk havi szaldo. Semmi mást. Azt sem, hogy mikortól lesz, kiknek lesz és milyen feltételekkel. /tudom 2024 január 01, de mindenkinek vagy csak évforuló után? /Nem is ebbe a vitába szeretnék belemenni. Csak számolgattam. A saját rendszerem. Kissé túl van méretezve /évi kb 4.000 kWh felesleg/ viszont nem fűtök vele. Semmilyen módon. HMV-re használom a villanyt, de csak kiegészítés a napkollektor mellett. Havi szaldónál, ebben az eltorzított rezsicsökkentett rémálomban, havi szaldoban fizetnem kellene évente 48.264 Ft-ot. Nem egy nagy összeg kibírható. Havi szaldoban egy normális díjszabásban, lakossági piaci árat számoltam. Itt nekem fizetnének 39204 Ft-ot. Most éves szaldoban kaptam a túltermelésért 17.035 Ft-ot . /3769 kWh/Mondjuk normál díjszabásban /lakossági piaci ár/ kaptam volna 120 ezret 🙂Tehát ha már havi szaldo akkor engedjenek kilépni a rezsicsökkentett rémálomból, köszönöm nem tartok igényt rá. Remélem a táblázat valamennyire látható."

    Na erre jöttek kommentek.

    " tényleg kicsit tul van méretezve , egy teljes nagyobb háztartás éves energiaigénye amit fölöslegbe be termelsz. Talán ez is az egyik oka amiért az összes napelemes háztartás kompletten szívni fog. Nem is értem hogyan engedhették ilyet üzembe helyezni hisz alap feltétel volt pl nálam hogy a rendszer az előző évek átlag fogyasztásánál nem termelhet többet vagyis ne lehessek nettó betermelő."

    "Nekünk 2000 kWh alatt van az éves jakuzzi fogyasztás...Milyen jakuzzi az ami 5000 kWht fogyaszt?"

    "a szaldó egy támogatás valahol.Nem biztos hogy a legjobb ötlet hülyeségekre használni a többi adófizető pénzét.Fűtés,vagy alapdolgokra jó ,de sokan megint túlzásba estek.Jakuzzi, szauna,medence stb.Miattuk szív a többi is akik tényleg a szűkséges dolgokat váltották ki."

    "Nem.megbántva, de ez a példa, tökéletesen rávilágít arra, hogy mi a legnagyobb problem a napelemes rendszerekkel....Én meghagynám az éves szaldót, de a túltermelésért egy fityinget nem adnék.Az ilyen túlméretezett rendszerek okozzák a probléma nagy részét.Nekem a 4 fős családom egy évben kevesebb áramot fogyaszt, mint a példa túltermelése... ez nem teljesen normális."

  • jones965

    Modder

    válasz nimfas #51347 üzenetére

    Nekem az éves hozamom havi bontásban így néz ki, dacára a korábban is írt napi 20-30kwh óra termelés kiesés ellenére. ( 12kwp-s, 3 string, K-D-NY). Havi szaldó esetén 2-max 3 hónapban kell fizetnem ha jól kalkulálok. Megvásároltam a Home wizard eszközt, ezen ugye tű pontosan látom az adatokat. Zárójelben jegyzem meg, az éves fogyasztásunk 8000-8500kwh, amit már most megtermelt a rendszer.
    Részemről, ha lehet ezt szerencsének nevezni, jókor jött a változás bejelentése, mivel az elektrifikációt akartam erősíteni a ház energia felhasználásában, lévén a rendszer is így lett méretezve. Ez a beruházás így most erőteljesen kérdésessé vált.
    A lakóház energetikailag jónak mondható, az éves gázfelhasználásunk +160m2-en 1500-1600m3 között mozog, ez fedezi a fűtést és melegvíz előállítást 6 főnek.
    És az elején említett diagramm:

Új hozzászólás Aktív témák