Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz kardkovacsi #33870 üzenetére

    A szél/nap vagy termel, vagy nem, a rendszerszintű tárolás problémája még csak látótávolságban sincs. De azt biztosra vehetjük, hogy e téren jelentősen nőni fognak a beépített kapacitások.

    A kérdés itt a teljesítménycsúcsok miatt szükséges gázról szó. Arról, hogy ennek az ára miért lesz tartósan magas, már írtam itt, ebben jópár évig sajnos nem várható semmilyen változás, remélem, ezt sikerült megérteni. Az orosz LNG-terminálok egy kicsit majd változtathatnak ezen, de ehhez is hosszú évek kellenek még. Ők vagy lemásolják (akár kínai segítséggel) a náluk megvalósított nyugati megoldást és úgy emelik meg a részesedésüket a világpiacon, vagy tökéletesítik a saját, a nyugatihoz képest egyelőre még gyengén muzsikáló, ám ígéretes megoldásukat. Az biztos, hogy jelentős szereplőként fognak lépni a piacra lépni, de ez sajnos jópár évig még nem fogja a magas világpiaci árakat lejjebb vinni.

    Igen, biztos voltam az ingatlanárak jelentős emelkedésében, be is fektettem ezen a téren (elsősorban a bulinegyedben levő airbnb-s lakásokba). Aki nem teljesen világtalan, az képben volt, a szaksajtóban rengeteg cikk született már hasonló témában. És mondok egy sokak számára rossz hírt: régiós összehasonlításban Budapest még így is alulárazott és ezen az sem változtat, hogy a helyiek egyre nagyobb hányada egyszerűen kiárazódik az ingatlanpiacról (ez az egész Nyugatra jellemző, súlyos probléma).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák