Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz Borisz76 #387 üzenetére

    Szia (mert mi fórumlakók már csak tegezni szoktuk egymást :B ),
    nagy általánosságban a 35° az ideális, és déltől kelet felé 3°-kal. De ez csak egy matematikai érték, ami ökölszámnak jó. :DDD Ha más a tájolás, más a dőlésszög más-más lesz jó - úgy, ahogy Te is írtad.
    Úgy szoktam leegyszerűsíteni, hogy amíg van "dél" szócska a tájolásban, addig nagy baj nincs, és 30° alatt mono-, 45° felett a polikritályos napelem lesz a nyerő. A kettő között lehet vitázni előnyökről, hátrányokról, élettartamról, és árról.
    Megépült háznál könnyű dolga van az embernek, mert adott a tető. Épülő háznál már baj van, mert a tető egy igen-igen drága dolog! Minél laposabb, annál kevesebb cserép kell rá, de ha túl lapos, akkor egyéb tényezők okoznak gondot - de ez miatt főljön a tervező feje, nem az enyém. Viszont ha az "olcsóbb" tető (laposabb, kevesebb cseréppel) valósul meg, akkor a drágább monokristályos napelem lesz a jobb.
    Véleményem szerint ne a napelem döntse el, hogy milyen legyen a tető, hanem a tető határozza meg az alkalmazandó technológiát! :K

    Azt hiszem megint sikerült úgy válaszolnom, hogy bár tisztáztunk dolgokat, mégis csak nehezebb lett a dolgod. Sorry... :B

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák