Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz cspety #1560 üzenetére

    Nekem maximom van saj inverterrel ... kérdez :) Összehasonlítási alapom nincs sajnos

    Keleti tájolással (2 panel kivételével mert az déli) 18 panel 4800-4900 kWh-t tud évente a rendszer (4,77 kWp napelem) (A kalkulátor - http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php - szerint 4523 kWh-t termelés várható)

    Inverter nekem 4k-m modell van passzív max 60-65 fokos nyáron is (60 felett elvileg visszavesz a teljesítményből - ez a grafikonokon nem látszott még soha... Pozitív, hogy 1,5-2 év alatt folyamatosan jött frissítés az appra és a webes felületüket is 2-3x újra húzták modernizálták...
    Sajnos teljesítmény görbét nem találtam hozzá... :( , bár a kalkulátornál többet termel így annyira stresszes nem vagyok :) - remélem nem is kell :).

    Tiszta Energiák csinálta nálunk a napelemet és ha összejön a bővítést is ők fogják :) szeretnék a 18 mellé még 10 panelt felrakni szétszórva ahova csak fér (volt kihagyva terület napkollektornak dél felé meg van egy kis tető ahova még 3 panel elfér a maradék 5 panel meg menne nyugat felé ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák