Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kcsa

    veterán

    válasz DigitXT #9246 üzenetére

    Törtem már le én is tükröt. Elbambultam + nyomvályú félrehúzott. Vettem neki egy tükröt, és békésen elköszöntünk egymástól. Így is lehet.

  • Hauptmann

    addikt

    válasz DigitXT #9246 üzenetére

    40-50-es tempónál viszont egy tükörkocc lehet instant perec

    Sajnos ezt tapasztalatból tudom. :(

  • csongi

    Topikgazda

    válasz DigitXT #9246 üzenetére

    Érdekes :). Kultúra.
    Itthon sok féleképen értelmezzük. Törökbe az oldaltávolság 2cm. Én sávom, te sávod dolog nem létezik. Ha záróvonalon előzöl, szemből jönnek lehúzódnak. Az előtted haladó lassú jármű, ha tud lehúzódik. Igaz nincs kresz szabály, de nincs is ami megölje az egymásra figyelést. Itthon a látómező beszűkült az első szélvédőre, mégis elvárják a másiktól, hogy figyeljen. Valahogy a másiktól várjuk el azt amit mi nem teszünk meg. Nem értünk meg agyilag arra, hogy felfogjuk a közlekedés egy óriási figyelem megosztó körülmény. Beszélgetünk vezetés közbe, meg minden mást csinálunk. Természetesnek vesszük a közlekedést, mégsem fordítunk rá kellő figyelmet. Ebből fakadóan sok a konfliktus.A túlszabályozottság határát érte el. Iszonyat sok a szabály, közben nem foglalkozunk a másikkal. Az átlag a szabályok felét sem, vagy rosszul tudja, értelmezi. Ehhez mentálisan kell megváltozni, szerintem. A legtipikusabb példa, egy bevásárló központ. Ugyan az történik bent csak kicsibe, és kosarakkal. :)
    Izmirbe, mindegy, volt hogy piacon, vagy áruházba voltam, valahogy elfért az rengeteg ember. A belvárosba a sétálórészt úgy képzeld el, hogy a Pesti váci utca, csak egy mellékutcának tűnne mellette. És itt lehet biciklizni. Igaz, nem 100-al, de lehet tekerni, és nem kell megállnod, leszállni, nem ugatnak le a bicikliről. Miért? A megfigyelésem alapján egymásra figyelnek, nem bámulnak, figyelnek. Tekersz előtted mennek, jobbra kerülsz, a szembe jövő nem megáll, hanem húzódik félre, hogy elférj. kikerülöd az előtted haladókat, és 1 perc múlva már az utca másik oldalán tekersz tovább, mert arra volt szabad út. :)
    Nehéz leírni, meg kellene tapasztalni. Nyugatra, a szabályok magasabb szintű ismerete, és türelem ad nagyobb biztonságot, jobb vezetni arra. A töröknél, meg az állandó figyelés. Látod, a tükrökben, figyelnek folyamatosan. Itthon valahogy egyik sem megy. Tényleg birka módon megyünk. De az is lehet a legnagyobb, befolyásoló tényező az állandó fronthatások, amiket tudatosan fel sem fogunk. Ezek is megfigyelések. Front estén tényleg töketlenebb módon közlekednek az emberek. Hol mennek esőbe gyorsan, hol mennek melegbe száraz aszfalton lassan. :)
    De hogy mi a megoldás..? nem tudom :)

Új hozzászólás Aktív témák