Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ludsimon

    veterán

    válasz DigitXT #10109 üzenetére

    Ma egy rendszám nélküli 125cc 4T-t aláztam be 30km/h-ig, úgyhogy okosan a 2t oltással. ;)

    [ Szerkesztve ]

    undefined

  • Den

    veterán

    válasz DigitXT #10109 üzenetére

    Heh? Ez most mire válasz? Vagy kinek? Vagy mit akartál ebből kihozni? Hogy jön ide, hogy hány 2t nagyrobogó van, vagy hogy általában melyik megoldás elterjedtebb? Bogyonak arra a véleményére reagáltam hogy neki nem tetszik a videón szereplő kétütemű 500as sportmotor hangja. szó nem volt nagyrobogóról, elterjedtségről, meg hasonlókról, ő leírta a véleményét egy kizárólag szubjektívan értékelhető dologról, én meg leírtam a sajátomat, magyarázattal kiegészítve.

    Ez szerinted kiváló flame alapanyag? És mit akarsz ezen flame-elni? Van valami objektív mérőszáma a balsőégésű motorok hangjának? Van valami egyetemes képlet, amit behelyettesítve megkapjuk, hogy ennek a motornak a hangja 5, ennek meg 8, tehát a második jobb? Én nem tudok ilyenről, a hang megítélése a létező legszubjektívebb dolog egy motorral kapcsolatban, nem írható le objektív paraméterekkel. A gyorsulást lehet mérni, a teljesítményt lehet mérni, a fogyasztast, tömeg-lóerő arányt, a tartósságot, hatásfokot ki lehet fejezni objektív számokkal, de arról vitatkozni, hogy melyik belsőégésű motornak szebb a hangja, olyan mint azon vitatkozni, hogy melyik a szebb szín, a piros vagy a kék. Eldönthetetlen, értelmetlen, csak szubjektív VÉLEMÉNYT lehet mondani a dologról.
    Bogyó leírta, hogy neki nem tetszik, én meg leírtam, hogy nekem igen. End of story. Hogy keveredik ide, hogy hány 2t nagyrobogó van, meg hogy mekkora fordulaton van ereje egy 50-es kétüteműnek? Pláne hogy egy harminc éves sportmotorról készült videó alapján nyílvánítottunk véleményt annak hangjáról. Ezt délelőtt óta nem sikerült dekódolnom.

    Az 50-es liberty meg ludsimon (mert ugye rá gondolsz) belefűzése a kommentbe... hát... szerintem ez nálad már valami fóbia :)

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák