Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz Huma #295 üzenetére

    Én szívesen részt vennék rajta, bár Békéscsabai mivoltom miatt lenne pár technikai akadálya a dolognak. :(

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Huma #295 üzenetére

    Hú, ez biztos nagy "buli", mennék is szívesen, csak sajnos nem jó az időpont, ill. a Cserhátból őszintén szólva egyelőre elég volt az, amit a Palócon megtapasztaltam, sőt, talán egy kicsit sok is. :)

    Más:

    Közben eldőlt az, amin még a #218-ban filóztam:
    2012. 09. 08. - Vadrózsa 50: 51,95 km @ 2015 m @ 9:50
    2012. 09. 09. - Nike Félmaraton: 21,1 km @ 1:51

    A Vadrózsát (meg a Nike-t is, csak az itt off) bátran ajánlom mindenki figyelmébe, profi szervezés, toplistás vonalvezetés, a futható és izzasztó részek következetesen váltják egymást, ahogy azt kell. Nem könnyű túra, bőven találni benne kihívást, de ez úgysem árt az élményhez. A táj pedig olyan... Mátrás. Hegyekkel, erdőkkel, megkapó panorámákkal. :)

    [ Szerkesztve ]

  • SebajTobias

    tag

    válasz Huma #320 üzenetére

    Szia Huma. Nekem egy Kefas 3 évszakos bakancsom van már 8 éve. Nagyobb hóba beázik, de nem arra van ugye. Nemrég elengedte kicsit a ragasztás, és egy helyen kibomlott a varrás, de 500 Ft-ért megcsinálta a cipész, az óta pöpec. Akkor 21 volt, és bőven visszahozta az árát.
    Havernak Mauna-ja van, és nagyon meg van vele elégedve. Az télen se ázott be, és nagyon kényelmes (neki). Ráadásul magyar :-)
    http://www.mauna.hu
    Pár ismerősnek van Olag-ja, és azok se olyan rosszak. A legolcsóbb akkor 14-volt, és 4-5 évig bírta a barátomnak, utána egy nagyobb téli túrán szétszakadt ott ahol hajlanak a lábujjaid. Ja ez is átázott teljesen. De persze az is inkább nyári volt, de kinek van pénze több bakancsra.
    Meg van egy haver aki surranóba küldi. Télen néha fázik a talpa, de dupla zokni megteszi. És keményen megszenvedett vele mire a lábára igazodott :-) De 40 km felett már nyúzza a lábát.

    Más márkát nem ismerek. Teva félcipőm van még, az baba, de bakancsba még nem próbáltam (lehet nincs is olyan). Remélem tudtam segíteni

  • Kazimír

    őstag

    válasz Huma #320 üzenetére

    Ha jó minőségű bakancsot akarsz hosszú távra, akkor Meindl, Lowa, Hanwag.
    Igen tudom, hogy ezeknek megkérik az árát is, de az eredetileg drága lábbeli úgy lesz végül olcsó, ha sok-sok évig tudod elégedetten hordani, és persze fordítva is, a "jó vételnek" tűnő olcsóbb választás hamar drága lehet, ha pl egy év után leválik a talpa, vagy ilyesmi.
    Hozzáteszem, egyik sem törvényszerű.
    És persze van választék valahol a kettő között is (vélhetően te valami ilyesmit keresel, igaz?), mindenki döntse el maga, mi felé húz a szíve és a pénztárcája.

    Ha félig bakancs trekking cipőre vágysz, azzal tele vannak a sportáruházak.

    Én bakancsnak egy Meindl Coloradot használok valami 3 éve. Sárdagasztásra, és sziklákon mászkálásra is jó (sőt disznóvágáson is volt már rajtam :B ) Viasszal impregnáltam, kívül belül bőr, így biztos később fog elkopni, mint a gore tex.
    Hátránya a kemény talp, és a súly, ezért aszfaltsétára pl nem kényelmes.
    Magas szárú trekkingnek pedig egy Columbia-t vettem 2 éve. Gyorsabban kopik, és kicsit szűkebb, viszont könnyebb.

    [ Szerkesztve ]

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

Új hozzászólás Aktív témák