Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz MasterDeeJay #26067 üzenetére

    "2. Elszeparált hálózat jó ötlet de már kiépített rendszer van, emeletes az iroda és van vegyesen irodai adatokhoz hozzáférő gép lent és fent is. vlanozni lehetne de azt nem akarom első körben. Most még nem tudom meglépni."

    Persze te ismered a helyi sajátosságokat, esetleg ha a kábelezés engedi és ott van a router a szerver mellett, akkor igazából ha egy Mikrotiket odaraksz a mostani router helyére, akkor azon mindent pont úgy beállítasz mint a mostani hálózat és csak mondjuk a Mikrotiknek 1db portját dedikálod az elszeparált hálózathoz, arra rádugsz akár egy buta switch-et, abba mehetnek a szeparált cuccok és máris megvagy VLAN-ozás nélkül. Persze csak ha el tudod így helyezni.

    A szeparált hálózat már sokszor mentett életet a praxisomban, ha relatív biztonságban akarja tudni az ember az infrastruktúrát, akkor egyszerűen ez a legjobb védelem. Én még a telefonokat, kamerákat stb. is mind külön leválasztott alhálókba szervezem, annyi meredek dolgot lát az ember, hogy sosem lehet elég paranoid. :)

    "3. Igen Agent lesz ami menti az egész gépet, plusz snapshotok, plusz külső hdd windows beépített mentése."

    Agent-el helyreállítással van tapasztalatom, én biztosan azt használnám inkább a Windows beépített backup helyett. A Veeam backup & Replication Community Edition-t azért javasoltam, mert azzal 10db VM-ig tudsz menteni (mondjuk ha később több VM is lesz), tehát ha kell akkor külön-külön helyre tudod állítani csak magát a VM-eket is, meg tudsz vele backup copy job-ot csinálni, tehát amikor lefut a mentés, akkor egy második eszközre is átmásolja, tehát duplikálhatsz, meg ilyesmi... szóval nagyon hasznos és ingyenes. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák