Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snoop-y

    veterán

    válasz pschio #13560 üzenetére

    Ha a szerver elbirja akkor ugyanezt csinalnam egy geppel.
    Mondjuk ez igy kb egy idozitett bomba lesz. Remelem sp meg exchange nem lesz meg raakasztva pluszban.

    Probald meg nekik elmagyarazni hogy oke tele lehet pakolni egy 50kg-os krumpliszsakot tojasokkal de ha ezt berakod egy lada csomagtartojaba es vegighajtasz a hungaria koruton akkor mire celba ersz felig elkeszultel a rantottaval...

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Flowtation

    őstag

    válasz pschio #13560 üzenetére

    Szia!

    Én is pont ilyen helyzetben vagyok, engem is nagyon érdekelne a dolog, mert nyáron szeretném megcsinálni. (suliról van szó)

    kraftxld:

    A mi gépünk egy dell poweredge t20, intel xeon 3,2 ghz, 8 gb memória és 2 Tb vinyó. Ami kellene, az AD mert most is van, illetve megosztások, egyébként az agyamon van, hogy állandóan pendriveoznak... :W

    Más kérdés:

    Laptopokat érdemes tartományba léptetni, ha állandóan viszik-hozzák a userek? Vagy a megosztott mappát megcsinálhatom sima felcsatolással is? Azért kérdem mert terhes a usereknek megtanulni még egy jelszót, más miatt meg nem is kellene ez a tartományi vezérlés, jelen pillanatban legalábbis.

    Egyébként még mindig nem tudom eldönteni, hogy megcsináljam-e egy full rendszernek, arra gondolok itt, hogy pl. a diákok is egy teljesen saját felhasználót kapjanak (most osztály szintű felhasználók vannak) saját jelszóválasztás, stb vagy hagyjam ez egészet, csak magamnak csinálok bosszúságot vele. Mint említettem, hiába csináltam meg a tanaraknak is a saját mappákat, meg közöst, mindenki pendrive-al szaladgál. Biztos bennem van a hiba, hogy nem tudom elmagyarázni a dolgok lényegét, hogy miért is jó ez.

    XenHai:
    Csak nem suliban vagy te is? :)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz pschio #13560 üzenetére

    Kb úgy ahogy az előbb írták
    Windows 2012 R2 Standard telepítve, csak a hyper-v szerepkör meg mentés fut rajta (Veeam Endpoint?).
    Első VM: DC, DNS, DHCP, Azure AD connect
    Második VM, File / print

    Levelezés Office365-ben, ha kell még egy RDS szerver akkor a file és print mehet a tartományvezérlőre.

    Van most egy hasonló rendszer amit üzemeltetek, régi IBM szerver, egy 4 magos procival és 3GB rammal meg egy SBS 2003-al indult, 2x73GB SAS meg 2x300GB SAS-al.

    Most ugyanaz a szerver, 4 magos proci, 48GB ram, 2x250GB Samsung SSD, 2x300GB SAS meg 4x1TB SATA vinyó, csúcsidőben 80 felhasználó rugdalja.
    Hyper-V 2012 R2, egy tartományvezérlő, rajta file, print, dhcp, egy alap SQL, wsus, stb. Külön meg egy RDS szerver szintén 2012 R2 amin 30-40 felhasználó szokott lógni napközben. Nemrég volt még egy Exchange 2010 VM is, de ment a levelezés Office365-be.

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák