Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feri1977

    senior tag

    válasz Alteran-IT #10859 üzenetére

    Szia. Írtam privit..

    Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #10859 üzenetére

    Sziasztok!

    Újra itt lennék, most viszont már sikerült valamit mókolni, csak mégse teljesen jó.
    A helyzet az, hogy most hétvégén a szerver újratelepítésével megoldódott a problémám és most már gond nélkül be tudom léptetni a gépeket a tartományba és ki is tudom venni őket, viszont csak akkor, ha manuálisan megadom a szerver IP címét DNS-nek a kliens gépeken, viszont ezt szeretném elkerülni, mert ugye mint mondtam, ez csak egy ilyen teszt szerver, tehát nem állandó jelleggel menne és így mindig át kellene írogatni a DNS-t hogy legyen internet, ha éppen nincs bekapcsolva a szerver, ha meg be van, akkor azért kell átírni, hogy tudjam használni a tartományi szolgáltatásokat, mert különben megint azzal jön a hitelesítés után, hogy:

    "A tartományhoz ("......") való csatlakozás közben a következő hiba történt:
    A megadott tartomány vagy nem létezik, vagy nem lehet csatlakozni hozzá."

    Viszont ez csak ideiglenes, most már a DNS átírása megoldja és lehet csatlakozni, viszont már csak azt kellene megoldanom, hogy a kliens gépek lássák DNS szerverként és manuálisan kelljen megadni.
    A router LAN részénél találtam olyan megoldást, hogy Static DNS 3 (DNS 1 és DNS 2 mellett, csak azok az OpenDNS címei most) valamint WINS és ha jól tudom ez kellene nekem, de hiába adtam meg itt a szerver címét, mégse passzol a dolog, még mindig a kliens oldali manuális DNS beállítás oldja meg csak a problémát, tehát gondolom szükség lenne még valamilyen beállításra vagy a szerver, vagy a router oldalon, csak sajnos nem tudom, hogy mi az és ezért fordulok megint hozzátok, hogy hátha van valamilyen ötletetek.

Új hozzászólás Aktív témák