Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherka

    addikt

    Sziasztok Urak.... :R

    Kis (nagy) kérdésem volna hozzátok. Lakik mellettem egy Renault szerelmes...szomszédom.
    Hozzáteszem Renault márkakereskedésben, szervizben dolgozik, mint anyagraktáros.

    Nemrég tett szert egy 2006-os Renault Clio 1.6 16V Initiale Paris felszereltségű autóra. A fiának vette kintről....ha jól tudom a németektől. Valami kinti Renault kereskedés intézte neki.
    80.000 km van benne. De az leigazolható és minden szir-szar papírja megvan.
    Na most a kölök 205cm magas és nem fér el benne.

    El akarja nekem adni. 1.5millióért.

    Az autó teljesen makulátlan, egy karc sincs rajta. Úgy tutujgatták mint valami kisbabát.
    Annyit ráköltöttek mint a picsa. A Pali teljesen betegágy ilyen téren. Ha valaki megérinti az autóit, már szalad a vax-ért és törölgeti, ahol hozzáértél. :B Persze csak Renaultja volt és most is egy zsír új Megan-al jár.
    A Clio...
    Nagy bazi 17-es alkukerekek vannak rajta 205-ös papucsokkal. Adná hozzá a gyárit 16-ost 90%-os téli gumeszokkal.
    Az autóba valami buzi 50K-s légszűrőt vettek, ennek mondjuk nem tetszik a hangja. Tele van extrával a verda.
    Full fehér bőr belső. Kétzónás digit klíma. Tempomat, hifi. Elöl-hátul el. ablakok. Chip tuning. Tolató radar...stb. Most cserélte le a gyári kormányt egy ugyancsak gyári bőr kormányra, mert picit meg volt kopva. A váltógombot is kicserélte gyárira és a szoknyát is.
    Vettek rá gyári szárnyat is. Amikor hazahozták ...ez 4 hónapja volt...vitte be a szervizükbe és mindjárt vezérléscsere...meg ami nem tetszett neki azt mind kicseréltette gyári alkatrészekkel. Valami 300K-t beletolt.
    Akar még ajándékba adni valami új akksit, gyári ablaktörlőt egy vagonnal, 4db gyári féktárcsát hozzá (a mostaninak sincs semmi válla)

    Szóval most ott a nagy dilemma, hogy megvenném csak nem merem. Mert lila fingom sincs, hogy ezek a csiga eszegető Franciák mit alkottak ezzel a géppel. Soha nem volt francia autóm...egyáltalán nem ismerem Őket.

    Mennyire megbízhatók ezek a hármas Clio-k?. Főleg ez a motortípus érdekelne. Eszi az olajat?...vagy bármi olyan ami ezt a szériát gyalázattá teszi. Nem akarok ráülni egy szopórollerre.

    Meg a másik nagy kérdés hogy az 1.5 Milla amit kér érte az reális???

    rob210...Te ismersz a PH talikról. Szóval ne hagyj szarban. :P

    Előre is köszi a válaszokat.... :R :R :R

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz salieri. #68799 üzenetére

    Akkor ezzel most legalább megnyugtattál, hogy jó a moci.
    Rettentően karban van tartva. Néztem a papírjait, rettenet nagy paksaméta van hozzá.

    Ez az "okoskerek" az miaz? :F

    (#68800) Gombinyó...az nem izgat hogy mennyi idős. Nekem az állapot sokkal fontosabb....és az nagyon patent.

    (#68802) emre...Mondjuk igaz hogy 2006-os, de ezt is már bőven meglökték elektronikával. De igen én is kicsit tartok az újabb autóktól... :U

    (#68803) Gombinyó...légszűrő az repülne belőle. A chip tuning az meg nem feltétlenül rossz, ezt úgy tudom. Nem feltétlen azt jelenti hogy rosszab tőle az autó, hanem hogy akár gazdaságosabban is lehet használni.

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz shifty! #68807 üzenetére

    Közvetlen szomszédom, még kerítés sincs köztünk...szóval messzire nem tud elmenni. Nem mer átbaszni, mert tudja hogy kamionozok...és vadállat vagyok ha már kiszimatolom ha simliskedés van a levegőben.
    Beteszem a nyerges alá és húzom az embert míg el nem kopik...
    Ahogy szokták mondani "mi kamionosok ismerjük azokat a helyeket ahol tuti soha nem találnak meg" :)

    Nem akarja ismeretlennek eladni, mert tudja hogy én vigyáznék rá. A közelébe akarja tudni az autót...mert még most is szerelmes belé. :B

    (#68804) rob210 ...kösz a választ tesa. Gondoltam hogy Te egyből rábólintasz. :D Nagyon patika a kis gépjármű. Vezérlés most lett cserélve 14 ezer km-el ezelőtt. Ez a 110 ló ami benne van, nekem bőven jó. Nem racsingolni veszem ha veszem. Hanem mert kell egy jó kis megbízható autó. A 24 éves F Astrám már oda van. Már idén le sem műszakiztattam.
    Van az ülésbe oldal légzsák, erre így is tudok üléshuzatot venni. Amúgy miért kell rá huzat...?

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz forceberg #68813 üzenetére

    Mondta ember, hogy a Renault zárt rendszerén le lehet kérni motorszám alapján a km.-t és teljes szervizt.
    Most néztem a szerviz könyvet meg a vezérlés csere számlát...valós a km.

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz Gombinyó #68833 üzenetére

    Persze-persze...ezért szeretek itt a PH-n kérdezni, mert vannak érvek és ellenérvek.

    nélkülünk is el tudtad dönteni.

    Azért őrölök hogy Ti értetek hozzá, mert én nem vagyok Renault-os. Szóval kell a segítség.

    Csináltam egy csomó képet...minnyá feltöltöm Őket és rálestek...ügyesen. :)

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz salieri. #68839 üzenetére

    Most cserélte le a gyári kormányt egy ugyancsak gyári bőr kormányra, mert picit meg volt kopva.

    Nem volt elkopva mert láttam, talán az zavarta Őt hogy használt volt, vagy ki volt fényesedve.

    Szóval semmi baja nem volt én nem nyúltam volna hozzá...az tuti.

    Milyen megbízható képfeltöltő van? Ahová tudok képeket feltölteni. Csináltam egy rakás képet az autóról, alkatrészekről meg dokumentumokról...

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    Itt vannak a képek...[link]

    Ezeket csak hirtelen lőttem telóval.
    Ott a zsír új fékszett, betétek, Új Aksi, valami jeladós szelep, vezérlés csere, valami trafó csere is volt. A vezérlés 2017.12.12-én volt 64106 Km-nél. Most 79xxx van benne. Óra szerint.

    Majd lökök holnap képet a 16-os gyári felnikről, meg a gumikról is.

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz salieri. #68847 üzenetére

    Írtam hogy megvan a gyári felni. Ami teljesen sérülés mentes. Holnap azokról is csinálok képet.
    Ez a felni van most rajta...nem tudok mit csinálni.

    Gumik azok szarok...én is néztem. Odaadja a fékszettet...mert Ő már nem tud vele csinálni semmit. Adja az autóval. Ezen mi a furcsa? Te vennél egy autót és adnának hozzá egy fék szettet...akkor azt mondanád hogy kösz nem kell :D

    Aksit lehet hogy lopta vagy nyerte céges bulin...mit tudom én...adja és kész. :B

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz CactuS #68848 üzenetére

    Sport légszűrő, "karbon tető" és a sport felirat kuka

    Sport légszűrőt azt már írtam hogy én is kukázom. Megvan a gyári, megy vissza.
    Sport felirat nem érdekel. Karbon tetőhöz nem nyúlok, ezzel tuti nem küzdök. Marad úgy ahogy van...ha madár vagy nyest leszarja, könnyebben lemosom.
    Barna berakás, nem izgat. Ott van és kész. A felnit max eladom, ha úgy alakul. Csak azt kell eldöntenem, hogy ha meg is tartom, akkor erre kell gumit vennem mert az nagyon kopottas. Meg ugye 17"-os

    A bőrhöz ahhoz nem értek.Hál isten kiszakadva nincs. De akkor annyira nem vészes ugye?

    (#68849) molnarpeter ...azért nem új autó, ezt azért vegyük figyelembe. Nem lehet minden makulátlan és gyári. Nem szaladnék már holnap bőröshöz, de persze ha látom hogy baj van, akkor megcsináltatnám.

    az ülés sarkán az a gomb csak kopott amúgy?...
    az ülés fűtés gombjára gondolsz. Azon én nem látok kopást.

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz salieri. #68853 üzenetére

    Azok a "lomok" új alkatrészek. Adja hozzá. Ha kell ha nem kell....és nem is bánom hogy adja. Mert jó cuccok. Alkudni nem enged, mert így is bukik rajta akkorát mint az állat. Fólia nekem bejön, tuti nem szedem le. Nektek nem tetszik, nekem igen. Sport felirat nem izgat. Engem nem zavar.
    Motort nem mosták le...csak kimentem az utcára és körbelőtem nektek. Ma jobban átnézem, mert ma van rá időm. Motor borítást leszedem....alánézek.

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz salieri. #68857 üzenetére

    Az igaz...amit az ember rákölt az tuti bebukja. Mondjuk amit linkeltél majd jól megmutatom neki. Hátha tudok alkudozni. :P

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz Zola007 #68858 üzenetére

    Azért még nem vettem meg. De már egyre jobban dilemmázok amiket itt írtok.
    Nekem nem is az a lényeg hogy ilyen bazári kerekek vannak rajta. Hanem hogy legyen megbízható. Ha ismernétek a palit akkor tudnátok hogy ez rettentő precíz. Betegesen vigyáz mindenére. A garázsuk le van szőnyegezve. Le kell venni a cipőt ha be akarsz menni. Egy Renault Thalia már landolt nálunk. Az is az övé volt. Na az is szalon állapot. A sogoromék vették meg tőle. Már vagy egy éve. Amikor elvitték állapot felmérésre, mondták hogy az egyik szerelő is meg akarta venni a szervizbe...mert 16 éves autót még nem látott ilyen állapotban.

    Persze hogy "boyracer" ezzel nincs is baj mert 22 éves a kölök. Ez a csiri csáré külső megszüntethető...egy nap alatt.

    Szóval most aztán belém raktátok az agyrágó bogarat.

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz #89309696 #68861 üzenetére

    Próbálok majd, de sztm úgy sem fog engedni, mert Ő is 1.5M-ba vette a gyári felnivel. Megmutatta a papírt.

    (#68862) eTrade...ma behozom az udvarra és jól átnézem. Csinálok egy vödör képet és beszúrom ide.

    Már kinéztett a gyerek egy 2.8-as dízel Jaguárt...valami 2.5Milláért. Az apja napok óta ugat vele, hallom az udvaron. Nem is értem hogy minek egy ilyen luxus autót venni egy ilyen Clio után.
    Azon minden colos méret ha jól tudom, azzal aztán lesz mega-giga szopás...de én nem szólok bele.

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz CactuS #68863 üzenetére

    Igen...én is néztem a kínálatot a hahun, de ilyent nem találtam.
    Jó most ez a felni van rajta, de ott a gyári, majd arról is csinálok képeket.

    Megnézem a szivargyújtót is meg a cigis dolgot. De sztm néha bagózott benne a kis colos, de amikor mentem vele nem volt benne kocsma szag.

    Most azon a karbon tetőn meg buzi Sport feliraton ne rekedjünk már meg ennyire srácok.

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz mycso #68865 üzenetére

    Dehogy bánom... :D

    Minél többen írtok már, annál jobban elmegy tőle a kedvem. :DDD :DDD :DDD

    Lehet hogy még annyit megejtek hogy elviszem állapot felmérésre, és full átnézetem. De azt mondta a szomszéd hogy most adja a kártyát és oda viszem ahová akarom. Úgy sem fogok benne hibát találni.

    Na most a sógorom, itt az udvarunkban maszekban már vagy 8 éve autó szerelő a garázsában...nem hivatalosan ugye. Most is egy Opel Omegát bütyköl...

    Ő azt mondja ahogy megéri az autó csak ne lenne 2006-os, mert öregnek találja...km ide.vagy oda. Jól ismeri a szomszédunkat és azt mondj ha tőle veszem akkor szart tuti nem veszek, mert betegesen vigyáz mindenére. Csak hát ugye itt jön az a mondás hogy nem évjáratot veszünk meg km-t... hanem állapotot.

    (#68867) salieri....szép kis autó. Ennyiért én is egyből lecsapnék a szomszéd verdára...szó nélkül. :D
    Most akkor ez a 80 ezres km se jó...ajaj. Úgy látom új kocsit kell venni . ;]

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    Na úgy néz ki, hogy emberünket felb@sztam agyilag...mert addig nézegettem az autót, meg vizsgálgattam, hogy azt mondta hogy mégsem adja el...megtartja az asszonynak. :D
    Ennyit erről... :B

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz rob210 #68888 üzenetére

    Engem csak annyi zavart hogy valóban 2006-os. Meg, hogy a kölök nagyon hanyagul bánt a kocsival, az elmúlt pár hónapban. Cigizett benne, nem is igazán takarította stb. Valóban racsingolt vele a kis csimpánz mert az utcában lakó is mesélte hogy majdnem telibe verte őket, mert kb 100-al tepert itt Fóton...alig tudta elkerülni a csattot :(
    De az autó amúgy tetszett nekem.

    Most már más a felállás. Már nem asszonynak tartja meg, hanem odaadja a másik fiának ajándékba, aki idén diplomázott le. Ez lesz a diploma ajándéka.
    Csak azt bánom, hogy közben egy olyan autóról csúsztam le...ami az év vására lett volna.

    (#68891) Gombinyó...valóban kicseszett velem, mert közben elvitték a másik autót. Egy napon múlt az egész. cska egy nappal hamarabb kellett volna benyögnie, hogy nem adja el...és már van autóm.

    (#68897) Fehér Farkas ...nem én mondtam neki hogy mit írtok. Tiszta ideg beteg lett tőle. A végén már az volt hogy konkrétan ez miatt nem adta el, a Troll fórumos haverjaim miatt... :D

    Köszönök neki nincs probléma köztünk, de már mint említettem, az egész család kicsit defektes...de amúgy rettentő lelkiismeretes az ember. Azért nem szabad bántani. Nem adja el...pont...ez az Ő döntése, de kitalálhatta volna hamarabb is.

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    Közben ez a köv. kiszemelt...[link]

    Kicsit kacifántos az autó története, mert már beszéltem a tulajjal.

    Ausztriából hozták be a lányának az autót. De közben a lányka egy olyan munkát kapott ami 10 hónapra külföldre szólítja...és így nem kell.
    Mivel se rendszám se semmi. Kicsit gyanakvóvá váltam. Rendszám még nincs, mert még honosítás alatt van.
    Annyit hallgatott el az emberünk a telefonban hogy az autó eleje volt zúzva és jó pár elemet cseréltek az elején.

    Elkértük a motorszámot és szomszéd lekérdezett mindent a Renault rendszerében.
    Össze vissza van beírva a Km óra állás. 600km-nél ablaktörlő csere, van hogy ember 7000-nél beviszi és a kövi bevitelnél már 6000 km van benne, aztán meg már utána 9000. A végén meg ugye 12000, amikor ember hazahozta magyarba.

    Lekérdeztük motorkód alapján hogy a szalonból milyen felszereltséggel hozták el. Sajna a 15"-os alufelni azt elvitte a cica, mert mát lemezfelni van rajta.

    Azt is elfelejtették említeni hogy 9000-nél volt zúzva az autó.
    Bal oldali lámpa csere
    Lámpa alatti díszelem csere
    Teljes lökhárító csere
    Sárvédő csere
    Dob betét csere
    Plusz fényezések...meg ráírva egy csomó munka óra.

    Szerintetek árban jó ez...?

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz CactuS #68933 üzenetére

    Ő nem fórumoz...szóval fingja sincs erről. Magában hisz az ember...de abban nagyon. :D

    (#68934) Fehér Farkas ...tény, hogy nagy ugrás. De a két járgány azért nem egy kategória. Csak 12k km van a másikban, meg csak újabb...stb.

    Ilyen 2.5 milla körül is nézegetem már. Csak kp...nem hitelezek. Már gondoltam is az újra...fene tudja.

    (#68935) Gombinyó...Sztm sem Limited. Ember sz@rt se ért az autóhoz amit el akar adni. A gumiméretet sem tudta megmondani ami most a jelenleg az autón van. Mert ami most rajta van az tuti nem 195/55 R16...
    Az a kevés km fogott mg benne, meg hogy teljesen újszerű a járgány.

    Mit tud az utód. Írd le és ha úgy van megegyezünk... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz rob210 #68936 üzenetére

    Akkó nem veszem... :D

    Azért kérdezem tőletek hogy mi a pálya, mert mostanában kiestem ebből a körforgásból.

    Ha tudsz segíteni, nem leszek hálátlan. ;) 2.5 körül és nézelődhetsz...szóval van keret.

    Ki akarok nyáron asszonnyal ugrani még horvátba, de nincs mivel sajna. 1.2-es 24 éves Corsa-val már nem nagyon merek meglódulni. :B

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

  • buherka

    addikt

    válasz CactuS #68937 üzenetére

    Igen a Limited jóval felszereltebb....már én is néztem. Ember ezt azzal magyarázta hogy ezt dobta fel neki a hirdetés és azt írta be...? WTF? Én is pislogtam amikor mondta.

    A Renault adatbázisában csak ez az egy erősebb javítás van. A többi az ilyen himi-humi.

    Annyit mondott hogy trélerrel hozták haza, azóta ugye csak áll a garázsban. Nem foglalkoztak vele. Lehet hogy azt a bilétát maga a szalon rakta rá...fene tudja.

    A Renault belső rendszere ezt írja hogy ennyi km-el vitték el tőlük. 12000Km-el.
    Igen a nyúlványokat én is nézném. Ki tudja hogy ott volt e valami reccs. Szépen műanyag elem csere ami mindent eltakar azt takarodj tata.
    Légzsák cserét nem írt a szerviz lap.

    Nekem is sántít a történet, amit előadott. Meg amikor kérdeztem tőle, hogy mi a motorszám hogy utána tudjunk nézni, akkor azt mondta hogy felesleges mert teljesen sérülés mentes az autó.
    Amikor meg már ma mondtam neki hogy bocsika, volt zúzva a bal eleje, mert utánanéztem...akkor...
    -Jajj...hát igen említették a szalonban hogy volt az elején egy kis sérülés de semmi komoly.
    Ühümmm...azért volt ott bőven elem csere, ahogy néztük a szerviz lapot a rendszerben.

    De ha valóban csak ezek a műanyag elemek lettek cserélve, akkor lófütty...csak azért a melléduma nem tetszik.

    Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

Új hozzászólás Aktív témák