Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Jorus #37609 üzenetére

    Köszi. Igen én is végig néztem manualt. És nekem is ezek jutottak eszembe. Pl én azt hittem 6 giga ramot tud kezelni. Aztán kiderül, hogy csak 3 at, de logikus, hisz lehet 2 giga se volt nagyon akkoriban, meg ez nem is delux lap. Szóval a Slotonkénti 1 Gigával egyet értek.

    Na de tovább. Vannak változások. Tudom jobban konkretizálnia problémát.
    Először is kitakarítottam fogkefével szépen. (Megmostam a fogakat szép sárgára. :DDD ) És kellett,ugyanis az egyik Slot sarkában volt egy kis porgalacsin beszorulva és ezért nem működött.

    Namost kiderült a(B) Sima 1 Gigás mindegyik Slotban elmegy(/B). Tehát kiderült, hogy Egy gigásat tud kezelni és az egyik Ram valszeg hibátlan és, hogy mindegyik Slot jó így nem Alaplap hiba.

    A kutya annál a fránya KIT -es Ramnál van elásva. Tudjuk, hogy 1 Gigás és az alaplapnak kezelnie kéne. Csak azt beraktam az összes Slotba és mindenhol 512 mb ramot ír ki.

    Először az jutott eszembe biztos átvágtak és csak át van matricázva....(Igen honna tudom mennyi a Ram pontosan? Ezt valahogy le lehet ellenőrizni?)

    De ez nem helytálló sajnos. Ugyanis berakom Mindkét Ramot. ÉS így is 512 MB. Tehát ha ez egy Jól működő. 512 Mb os Ram lenne,akkor ugye másfélnek kéne lennie.

    Tehát kvázi ez a hibás kit nem elég hogy fele annyin működik. De a jó Ramomat is "letiltja". Egyszerűen a helyes Ramot nem érzékeli a gép tőle. Miért?

    Utolsó kérdéskét: Milyen teszt programok vannak, amikkel az ilyen régebbi Ramok is tesztelhetők. JA és fontos lenne, hogy Windows alatt fusson, szal ne valami bonyolult és XP re, mert a rossz rammal is megy a gép és futtatnék rajta valami tesztet.

    A válaszokat előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák