Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beowulf_78

    addikt

    válasz #65675776 #13362 üzenetére

    Ez mind szép és jó, kellően kioktató is volt, azt tükrözte mekkora spíler vagy, ami persze nem baj, de kár, hogy a gyakorlatban nem állja meg a helyét...de csak is a te kedvedért levezetem miért is. :U :B Viszont a konfigodat elnézve nem lehetsz a tuningban túl nagy ász, de azért megpróbálok érthető lenni. Persze csak is a te kedvedért fogalmaztam így, mert te is oly kedvesen és szépen fogalmaztál.

    Tehát...
    XP SP2 alatt win-es memtest, Prime95 Small FFT, és persze Blend is 2 órákat ment hiba nélkül. Atom meta stabil volt 472x8-on, 1133mhz ramokkal. Vista alatt 469x8-at se megy (blend 5p belül kék halál), dobálja a win-es memtest a memo hibákat.A DOS-os mem tesztet is futtattam 4-5 órán keresztül 1133mhz-en, de ez érdekes módon nem jelzett hibát.Valamiért nem mennek annyit Vista alatt a ramok, mint XP alatt.Persze még1x hangsúlyozom a DOS-os memteszt nem talált hibát 4-5 órán keresztül, a win-es ellenben már 50% környékén elkezdte dobálni a hibákat, ami állításod szerint kaki mert nem az egész memóriacím tartományt teszteli. :U
    Mielőtt szóba kerülne a proci, Vista alatt és Xp alatt is full stabil, és a ramot visszavéve 3824mhz-et tud stabilan 1,47v-tal 1,5-2 óra SmallFFT-t futtatva.Tehát 1000% hogy nem a proci a ludas, a ram nem bírja az igazságot valamiért Vista alatt. 1100mhz-en (458x8) tökéletesen fut a win-es memteszt, és a blend is, tehát valahol 1100-1133mhz között lesz a stabilitás vége Vista alatt.Siralmas hogy egy fejlettebb OP rendszer miért érzékeny ennyire a ram tuningra.Lehet maradok az XP SP3-nál és a 472-es fsb-nél 1133mhz ramfrekivel. :K
    Hogy ez hogy derült ki?
    Hát nem a DOS-os memtesztnek köszönhetően... :U
    Ennyit arról ki az akinek gőze sincs a gyakorlathoz. :B
    Persze ha legközelebb kultúráltabban fogsz válaszolni, még ha részben van is igazad, akkor én is más stíílusban fogok írni, ill. más stílusban fogok vitatkozni. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Új hozzászólás Aktív témák