Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz 04ahgy #34099 üzenetére

    Ha ennyi ramot tesztelsz tudnál segíteni? :D
    Nem vagyok amatőr konfig összeállítás terén, de most beszívtam kicsit.
    H61M-HVS alaplap
    i3-2105
    2x2Gb Kingmax Kit (FLFE85F-C8KM9 NAES)
    Samsung HD 322GJ (F4)
    Chieftec CTG500-80P táp (később lesz VGA is a gépben)
    CM Elite 370 ház, de ez lényegtelen.

    Összeraktam, telepítettem és első telepítésnél kaptam egy olyan hibaüzenetet, hogy nem olvasható be a fájl (mintha a DVD sérült lenne), de a média tökéletes állapotban volt.
    Jöttek a tesztek:
    Samu át másik gépbe, mivel AHCI módban volt és EG szériával voltak gondok NCQ alatt.
    Saját gépemben megformáztam, beraktam a gépbe és minden zokszó nélkül felment.
    HDD és Sata kábel kiesett.
    Ezután próbáltam ramteszteket, de nem jelzett hibát sem a Memtest 86+, sem a Win Extended Memory test @ Hiren 15.0
    Bőszen nekiláttam procira gyanakodni, viszont ahogy betettem a Kingmax (egyoldalas) helyére a Corsair Vengeance 2x4Gb-ot simán felment a win. Kingmaxal minden Win Updates kisérletnél vagy kékhalál, vagy kép merevre fagy, vagy pedig konfigurálás nem sikerül. Vengeance esetében simán felment az OS és az összes Update is, kicsit nyektettem progikkal, de semmi instabilitásra utaló jel.
    Gondolom ezzel a proci IMC-jét is kizárhatom, mint hiba okozóját, valamint a tápot is.
    Ezután gondoltam mivel a webáruház oldalán a fingmax DDR3 2Gb oldalára mutat a link és a supportnál nem C8KM9 szerepel, hanem Bxx8xx széria ami benne van a QVL-ben, így nem tudok senkire mutogatni, hogy a lap támogatott memóriái közt nincs benne.
    Ami feltünt, hogy Aida64 Stabilitás tesztnél Cache teszt alatt egyből eldobja magát, ha Kingmax van a gépben.
    Próbáltam már:
    Freki csökkentése és 1066-on 1333Mhz-es timingek próbája.... bukó
    Fesz enyhe emelése, VTT emelésével... bukó
    PLL emelése, illetve csökkentése... bukó
    Több variáció, ami az ajánlott feszek határain belül vannak...bukó.
    Várom az ötleteket! :R
    Ha valakinek van tippje mi lehet a baj ne fogja vissza magát.
    Hab a tortán, hogy Giga H55-ös deszkában másfél óra idő alatt (ennyi időre kaptam kölcsön) fél óráig ment az Aida tesztje, utána a LinX és nem hibázott.
    Ha valamit számít i3-540 1333@ Cl9-ben 20Gflops-ot kapott LinX alatt (ennyire alacsony, vagy a hibajavítás miatt ennyi) :F
    Az zavar, hogy pl Gigában sem kék halál, sem fagyás nem volt, no meg a memória tesztekre is szarik, mert ott műkszik. Lap sem lehet ludas, mert Vengeance-al kíntattam annyit, mint amennyit egy konfig fél év alatt nem kap. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák