Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabonagyur

    félisten

    válasz TODI1111 #86435 üzenetére

    Akkor sajna a vége az lett, amit írtam, be kell bizonyítani, hogy vásárláskor megvolt a hiba :(

    Ebből nem egyszerű jól kijönni.

    Sajnos ha kikapsz ilyen ügyintézőt aki bele akar kötni valamibe akkor bele is köt és sajnos az, hogy becsületes voltál most inkább hátrány volt. :(

    Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

  • malor

    aktív tag

    válasz TODI1111 #86435 üzenetére

    Ha megengedsz egy személyes észrevételt, szerintem simán csak peches vagy.

    Bárhol, bármilyen panaszkezelés csak attól függ, hogy ki foglalkozik vele. Nem mindenki alkalmas arra, hogy ilyen helyzetben a legmegfelelőbb döntéseket hozza. Aztán emiatt elindulhat egy nemkívánatos láncreakció.

    Arról nem is beszélve, hogy a "hülye ügyfél" szindróma (aki emberekkel foglalkozik, az hamar megutálja őket) és a cégen belüli "kollegialitás" együtt nagyon félre tudja vinni a panaszkezelést.

    Ezért néha érdemes beleállni ügyekbe. Nekem egyszer volt egy Telenoros sztorim. A honlapon lévő tájékoztatás és utána a megkötött szerződés között különbség volt. A szerződést egy hónapon belül fel lehetett szerencsére indoklás nélkül mondani - amikor rájöttem, hogy ezt jól benéztem és nem azt kaptam, amire számítottam. Elég sok szerződést olvasok, ez a munkám, így még meg is lepett, hogy ennyire palira tudtak venni, de hát ennyi. Felmondtam és kértem, hogy legalább írják át a honlapot. Nem írták át később sem. Felbosszantottak és bejelentettem hatóságnál (képekkel), hogy van egy félreérthetetlen honlap és ehhez egy teljesen másik szerződési feltétel, csatolva persze a panaszkezelés leveleit is. Hónapokkal később még valami kártérítést is kaptam, pedig nem is kértem semmit és nem is ezért csináltam, csak elfogadhatatlannak tartottam, hogy a Telenor honlapja lehet ennyire félrevezető mindenféle következmények nélkül. Pár ember nemtörődömsége miatt (lesz@rom mit vau-vau ez a hülye ügyfél). Simán benne volt a pakliban, hogy a honlapon elavult feltételek voltak és valaki nem végezte el rendesen a munkáját. Eszembe sem jutott, hogy ez szándékos céges policy lenne.

    Pár hónapja egy állóporszívót vettünk. Tíz napig csak "nézegettük", vagyis a cicáink nézegették, hogy szokják. Igazából miattuk vettük, mert a normáltól féltek. Első használatnál vettük észre, hogy egy elég fontos részén van rajta egy kétirányú gyári repedés. Feleségem mindjárt rinyálni kezdett, én meg kínomban írtam az ügyfélszolgálatnak egy kedves üzenetet és fotókkal bemutattam a repedést. Kértam őket, hogy talán érdemes lenne a sorozatszám alapján a többi terméket is megnézni, mert ez gyártás közben történhetett. Ember ilyet akarva sem tudna előidézni. Leírtam persze a vásárlás okát, a cicás történetet. Hozzátettem, tudom, hogy sérült termék az nem garanciális javítás, elállni sem lehet csak úgy a vásárlástól, mert sérült termék esetén levonják a sérülés árát. Eszembe sem jutott úgy elállni, hogy úgy csinálok mintha nem is tudnék a hibáról.

    Nagy meglepetésemre jött gyorsan a válasz, hogy továbbították a levelem egy illetékesnek. Nem is értettem. Az illetékes pár nap múlva a szervizbe küldött. A szervizben nagyon hülyén néztek rám, hogy mit akarok egy sérült termékkel. Vittem is az ügyfélszolgálattal a levelezést. Nem akarta a készülékkel együtt a levelezést is átvenni. Én meg ragaszkodtam hozzá. Mondtam, hogy ez legyen csak a javítási dokumentáció része. Pár nap múlva ki lett cserélve a repedt alkatrész a porszívón. Asszony örült, így én is. Szerencsém volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák