Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • club1

    veterán

    válasz kutga #5903 üzenetére

    A "legnagyobb" lefedettségükbe beleszámítják az EDGE hálózatukat is, mivel a hazai szabályozás szerint az is szélessávúnak tekinthető. A 3G lefedettségük pedig nekik a legkisebb (lakosságszám és terület arányosan is). Az EDGE lefedettségük nekik a legnagyobb. Ha nem volt nálad a Vodának 3G-je, akkor GPRS-t használtál, ahhoz képest az EDGE azért jobb, bár ez sem egy élmény. Az EDGE minősége egyértelműen attól függ, mennyien használják a területen a 2G hálózatot telefonálásra ÉS internetezésre. És mivel a hangátvitel prioritást élvez a 2G hálókon, ezért az EDGE sebessége erősen ingadozhat (mondom, terheléstől függően). Ha a falud/városod rajta van ezen a listán, akkor van esélyed 3G-re: [link]

  • tomp

    félisten

    válasz kutga #5903 üzenetére

    Eddig jó volt. De most vmi kínnya van. Remélem már ZTE munkák miatt. umts sebessége kb gprs féle. Tegnap a hanghívás is durva torz és sistergős volt.

  • Rick4

    félisten

    válasz kutga #5903 üzenetére

    Én elég sokat utazom, Minden nap szinte 2-3 óránként más más városban vagyok, Szeged, Pécs, BP, Győr, Veszprém, Székesfehérvár, Debrecen, Szolnok, BP, szinte 3-4 naponta elmegyek mindegyikbe. jellemzően a városban több helyen is megállok, illetve menet közben is használom a mobilnetet. Egy Lenovo S10-2 beépített 3G modemes notival szaladgálok, 1.5 évig Voda volt, most egy nagyon kedvező ajánlat miatt Telenorra váltottam. Első kézből tehát a tapasztalatok: A voda minden közepes vagy nagyobb városban szinte teljesen kiépítette a HSUPA-t, ez általában 3.5-4 Mbit lefelé, 1-1.6 felfelé. A városok szélein is jellemzően jól jön, de menet közben a nem preferált utaknál (Pl Szeged- Pécs között, Szeged- Debrecen között, tehát nem autópályákon) sokszor GPRS a sebesség, ez viszont annyira rossz, hogy ha a böngészőben egyszerre két oldalt nyitok meg, a skype kilép, mert oda már nem jut sévszél... Borzalom kivárni, mire történik valami, viszont totál stabil, az elmúlt 1.5 évben egyszer volt Székesfehérváron valmi gubanc, amiatt hívtam is őket, gondolom gyorsan megcsinálták.
    A Telenor annyiban másabb, hogy a nagyobb városokban a kiépítettséggel szintén nincsen gond, viszont az átlagos sebesség alacsonyabb, 2-2.5 Mbit fel, 0.6-1.5 lefelé. Persze ez sok mindentől függhet, de ugye engem mint előfizetőt nem érdekel, hogy épp annál a toronynál mi történik, ahol én vagyok. Ping szinte ugyanúgy 70-80 körüli, viszont szinte mindenhol megy az edge, ami ugye a GPRS-hez képest kb 3x-os sebesség, ezzel elviselhető sebességű egy oldal betöltése, egy levél elküldése. Összességében használhatóbb, ha valaki otthonra, meg pár fix pontra veszi, akkor annak függvénye a döntés, hogy azokon a helyeken hogy működik.
    Nálam Szeged szélén a voda 3.5-4 Mbitet tudott, ha az ablakba raktam a modemet (van egy linuxos routerem, volt, hogy az usb-be dugtam a modemet, és az tárcsázott be, szépen osztotta wifin), de ha az udvaron álltam, akkor is hasított, most a Telenorral nem jön csak az EGDE, bár ugye nekem pont az nem fontos, hogy itthon hogy megy. Kb 1 hét alatt mentem 1500 km-t az országban, eddig mindenhol megfelelő volt.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák