Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz Timer #50093 üzenetére

    Ha az vigasz, nincs mindenben tökéletes rendszer - váz, vagy objektív.
    A D750-ből van olyan példányom ami 200e expo környékén jár, 7 éve vettem még a bejelentés után nem sokkal. Sosem járt szervízben. (visszahívásban érintett a zárja, így lenne egy ingyen zárcserém, de sosem érdekelt, napi első expo-n látszik utána semmi baja)
    Szóval 7 év alatt 1x belőttem az AF finomhangolást minden obira és azóta köszöni jól van. Nekem munkagép. Évi 120-140 fotózás. Első naptól kezdve gyári portrémarkolattal. A D750 gumirozása pl nem válik el mint a régieké. (legalábbis nálam nem) de a markolat gumiját már 2x ragasztottam vissza. De megy, működik. És pont olyan jól mint a kezdetekben.
    D780- nincs portrémarkolat, így akinek ez fontos szerintem ki is hagyja. Drágább mint egy D850 használtan, ami liveview af-t leszámítva mindenben jobb tud lenni.
    Régen a D800-nak volt olyan gyári AF hibás szériája hogy a fél oldal rosszul fókuszált. Szervíz megoldotta. A dslr vázakban még sok a mozgó alkatrész. És nem tesz nekik jót a táskában zötykölődés, felborulás, rugdosás. Elmozdul, és máris minden másként működik.
    Z rendszer? Könyebben koszolódó szenzor. Lassú bekapcsolás. Lassú visszanézés ha átment alvó módba. Z6 I gen. - nincs markolat, nincs 2 kártya...
    A D750 keresőjébe belenézve a valóságot látod. Azonnal tudsz exponálni. Nincs benne szemkövetés és más hókuszpókusz, mégis számtalan remek felvételhez segített hozzá fotósokat. ISO tűrése remek. Fogása, kezelhetősége nagyon jó. Szóval nem érdemes bánni a vételt. Ha kijavítják remekül fog az dolgozni.
    Az más kérdés hogy F 1.8-on stúdióban fotózni az elég önszivatás műfaj. Ha tesztábrán is ekkora gond van akkor irány a szervíz.
    De amit előttem már tanácsoltak, tedd állványra a vázat. Állítsd egy élességet AF-al pl a telével 200mm-en nyitott rekeszen egy a szenzprral párhuzamosan falra felragasztott szöveges újság lapjára. Exponálj, majd lépj át élőképbe és ott állíts egy élességet. Ha az hibátlan, akkor az AF mechanikusan elállítódott a féligátreszető tükör mögötti tertületen. (amit ha felcsapott tükörnél megfújsz sűrített levegővel, és nincs tökéletesen rögzítve akkor okozhatott gondot) Ha élőképnél is rossz az élesség akkor nem AF hibád van hanem valami egésze más gond.

Új hozzászólás Aktív témák