Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L4mie

    veterán

    válasz Throme #2944 üzenetére

    csak akkor van baj, ha nincs lehetőség ismételt expora.
    akkor viszont bosszantóak az ilyen hibák.

    Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

  • aleister

    veterán

    válasz Throme #2944 üzenetére

    Ez is csak a korai generációkra volt igaz. Nekem sosem volt vele gondom. Amíg erről az egészről nem tudtam, és valaki azt mondta volna, hogy rossz a D800 bal fókuszpontja, akkor azt válaszoltam volna, hogy "te hülye vagy" :). Aztán jött Eperkutyus a rémhíreivel, és elkezdtem figyelgetni rá én is. Végül nagy nehezen ki tudtam kísérletezni, hogy miképp lehet előcsalogatni a hibát:
    Ha a bal szélső AF pontot használod, akkor elsőre tökéletes fókuszt fog találni a váz. Ha ezt követően másodjára is rá akarsz fókuszálni, akkor pedig némi szkennelés után nem fog fókuszba állni. Harmadjára ismét tökéletes lesz a fókusz.
    Ha kicsit elmozdítod az első fókuszálást követően, akkor nem áll fenn a jelenség, csak ha a tökéletes fókusz állapotában van.

    Könnyen belátható, hogy valós használat esetén ilyennel SOSEM fogsz találkozni, mert:
    1. még ha alapvetően mozdulatlanul állsz, akkor is van egy minimális bemozgásod
    2. a téma dettó bemozdul
    3. a környezeti fények változnak

    Homogén, állandó fényű közegben, állvánnyal-tesztábrával bele lehet futni. Aki ilyeneket akar fotózni, annak érdemes pörögni a témán. Aki meg fényképezni szeretne, annak nem annyira. :)
    Túl van dimenzionálva a dolog.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák