Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    Ezt a topicot is megtaláltam.
    A problémám a következő.
    Vásároltam egy Samsung 710N típusú TFT-t. Pixelhiba szerű jelenséget tapasztalok rajta, vagy mégsem?
    Amikor megvettem, beüzemeltem, és megnéztem a képernyőt. A windows különféle színeivel készítettem natív felbontású képeket, pirosat, zöldet, fehéret, feketét, szürkét ezt a trutyiszínű világos kékes zöldes árnyalatot, ciánnak modják asszem, meg a magentát, vagyis az alapszíneket.
    Utánna képnézegető programmal nézegettem a szines háttereket, fénylő pont, ill egyéb hiba után kutatva.
    Tudom hogy vannak erre megfelelő programok, de mindegy, nem akartam keresgélni, a célnak megfelelt ez a módszer is.
    Szóval nézegetem a színeket. Elsőre nem észeltem anomáliát, ezért még párszor végignéztem őket alaposan. És akkor hirtelen a magenta képen megláttam valami furcsát. A jobb oldalán a legutolsó oszlop ugyanis totál kék a magenta lapon. Egy egész kék csík a kijelző tetejétől az aljáig. Gyorsan megnéztem a többi színt is, de a többin nem észlelhető ez a csík csak akkor, ha a magenta szín van a háttérben.
    Szóval az a kérdésem, hogy valóban beteg a kijelző vagy ez teljesen természetes? :F Mert a másik TFT-n is megnéztem itthon és azon is ugyanez a jelenség tapasztalható.
    Mondjuk nem nagyon zavaró, csak akkor látható, ha a magenta alapon a képernyő jobb oldalát bámulom tök közelről... én meg minden hátteret használok, csak magentát nem... :DDD

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    válasz Krissz22 #1298 üzenetére

    El is készíthetnéd... :))
    MS Paint, 1280x1024 kép, és az alsó lila színnel befested az egészet... (RGB: 255;0;255)
    de feldobtam ide:
    http://www.kepfeltolto.hu/index.php?img=27fr

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    válasz Krissz22 #1300 üzenetére

    Megnéztem ezt a dögöt alaposan. Álítgattam a színeket, semmi hatással nem volt rá. Ha kicsit balról nézem, (meg messzebbről) akkor annyira nem látszik (sőt kizárólag ezzel a lila árnyalattal látszik, más színnel, képpel tényleg nem). Viszont arra is fény derült, hogy vándorol! :DD Persze nem magától. Álítgattam ugyanis a kép vízszintes helyzetét. Ha balra tolom el, akkor követi a kép szélét, vagyis elmegy balra. Ha jobbra viszem a képet, akkor viszont megáll a kép szélénél, és nem tűnik el a peremén, pedig a kép továbbra is jobb felé mozog... :))

    [Szerkesztve]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    Most sikerült megtekintenem egy AG neovo F415 képét is. A kék csík rajta is megvan ugyanott, jobb szélen utolsó oszlop, lila háttérrel... :C .
    Tehát ez vagy tényleg normális jelenség, vagy a Neovo monitor is ratyi... :DD

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák