Új hozzászólás Aktív témák

  • Apophis

    őstag

    Én már próbáltam mindenfélét, a végén mindig visszatértem a kövekhez. Igen, meg kell tanulni, de onnantól egy örökké hasznos tudásod lesz. A jó kő lassan kopik, szinte bármit megélezel rajta. Szerintem árban sem rossz, lásd a linkelt Haidu kit 3 nagy kővel (én is ezeket használom, csak több van), síkolóval csak 25k, egy átlag embernek ez kb. életére elég, mellé még ~10k-ért egy bőrös deszka pasztával, ha igényled. Összehasonlításként egy alap Lansky kit 30-50k, és relatíve hamar szétmegy, egy csomó kést nem vagy alig lehet befogatni és meg is karcolhatja; WS szalagos élezők 40-90k + fogyóeszköz, profibb cuccok 100k felett kezdődnek.
    Kezdőnek én egy 4-600 és egy 1000 grites, nagy követ ajánlok. Ezekkel simán borotvál a kés, jól meg lehet tanulni rajtuk. Utána ki lehet egészíteni finom kővel, ha tükör élt szeretnél, de ez a hajszálvagdosós szint, gyakorlati jelentősége minimális. Hasznos egy 200-as kisebb kő, amivel szintezheted a nagyokat, meg egy jó állvány is aranyat ér, pl. deszkén elég kényelmetlen, ha nem férsz oda rendesen.

    ...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Új hozzászólás Aktív témák