Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forras2

    őstag

    Szevasztok!

    Szeretnék 1 kis segítséget kérni... Nagyon nagy udvarom van, közel 3ezer négyzetméter... Próbálom hasznosítani a területet, így ültettem jó pár pálinkafát, amik szépen nőnek, megeredtek, semmi gond nincs velük. Viszont szeretnék gyümölcsfákat is ültetni, azokkal viszont kínlódok. Az elmúlt 5 évben ültettem minden évben sárgabarackfát, de semmi siker, 1-2 év után mindig kiszáradnak... Tudtok esetleg olyan fajtát ajánlani, ami nem annyira kényes a földre?

    Cseresznyére is szeretnék tippet kérni, pontos fajtára, azok megerednek, de satnyák, lassan nőnek, és nagyon kevés termést hoznak, próbálkoztam már szerves trágyával, műtrágyával, levél trágyával, de nem hoz egyik sem áttörő sikert...

    Illetve keresek 1 bizonyos fajta körtefát... Gyerekkoromban mamámnál voltak ilyen fák, nagy szemű, sárga, puha, lédús, kicsit kásás húsú körték voltak rajta... Melyik fajtát keresem én? :))

    Illetve véleményt szeretnék kérni, mennyire életképes az ötletem, az udvar és a virágoskert találkozásánál arra gondoltam, hogy térelválasztónak ilyen oszlopos gyümölcsfákat ültetnék... Itt nem túl napos a rész, igazából csak a délutáni illetve a lenyugvó naptól kapnának konkrét fényt... Érdemes ilyenekkel próbálkoznom? Ha igen, az oszlopos fákat milyen távolságra érdemes egymástól ültetni?

    És még 1 kérdés. Van 1 nagy szilvafám, régi, öreg, termést már szinte nem is hoz már nagyon rég óta, mennyire életképes az ötlet, ha veszek kivi "fát", és erre az öreg gyümölcsfára futtatom fel, nem konkrét lugast csinálok neki?

    Köszönöm a segítséget :R

  • forras2

    őstag

    válasz shteer #9473 üzenetére

    Pálinkafa felénk a szilvafa :D Azok nőnek és teremnek szépen :K De az almafákkal és a meggyel sincs semmi baj, azok is nőnek és teremnek szépen...

    Én úgy tanultam gyümölcsfát ültetni, hogy minél nagyobb gödör, ez nálunk 40-45 centi mély max, mert olyan agyagpad van, hogy kézi erővel képtelenség feltörni... 10 centi trágya, 20-25 centi föld... ez után jöhet a fa, olyan magasságba, hogy az oltás teteje kilógjon a földből... A gyökérzet köré tömök földet, hogy minél jobban tömörödjön... Vannak "direkt ilyen célra kialakított üveg üvegeim", amiknek az aljja le van vágva... Az üveg száját kicsivel a gyökérzet fölé teszem, és úgy temetem be a gödröt, figyelve rá, hogy levegő ne legyen a gyökereknél...
    Így tudom locsolni a fa tövét is, meg "külön" a gyökérzetet is...
    Rendszeresen locsolok, nem csak a fákat, minden egyebet is, tavasztól őszig...

    [ Szerkesztve ]

  • forras2

    őstag

    Szevasztok!

    Elmentem ma vegyszert venni permetezéshez, de az volt az érzésem az eladón, hogy azt sem tudja mire kértem vegyszert, és hogy fogalma sincs a vegyszerek hatásairól, olvassa a dobozon írtakat, és mondja mellé, "ez talán jó lehet rá szerintem"...
    Így szeretnék 1 kis segítséget kérni, mit vegyek!?
    Tafrina ellen mi a bevált vegyszer? Rovarölőből mit ajánlanátok? Lisztharmat ellen mi jó? Monília? Illetve hangya ellen hogyan tudok védekezni?

    Köszönöm, ha segítesz!

  • forras2

    őstag

    Szevasztok!

    Azt ajánlották, ha ültetek gyümölcsfát, vissza temetésnél a gyökerei köré szórjak mikorrhiza gombát, jót tesz neki... Tényleg érdemes használni majd ősszel, gyümölcsfa ültetésnél?

  • forras2

    őstag

    Szevasztok!

    Házam előtt északi irányba van egy kissebb rész, 3-3,5 méter × 7-8 méter... Kevés napfény van, egyik oldalról a ház tart árnyékot, 2 oldalról sövény van, és északi oldalról a sövény előtt 1 hatalmas meggyfa is van, így nagyon kevés napfényt kap csak a rész, azt is csak délután... Ti mit kezdenétek ezzel a résszel?
    Szeretnék valami haszon termőt ide, mi az, ami nem annyira igényli a napfényt? Eper? Málna? Vagy valamilyen fa?

    :R

  • forras2

    őstag

    Szevasztok!

    Ismét itt vagyok pár kérdéssel :D

    Ha gyümölcsfát ültettek, akkor Ti hogy csináljátok? Ültetésnél már vissza metszitek a fát ősszel, és úgy ültetitek el, vagy elültetitek, és majd tavasszal metszitek csak meg? Egy youtube videót láttam, ahol ültetésnél már metszették a fát ősszel...

    Másik, amiben szeretném a segítségeteket kérni, első udvaromba szeretnék valami virág fát... Tulipán fát néztem ki, de nagyon rövid ideig virágzik... Ismertek esetleg valami olyasmi fát, /ami nem 1 felfuttatott rózsa/ ami sokáig virágzik?

    És 1 virágos kérdés, nem tudom mennyire állja meg itt a helyét... Van 33 tuskó az udvaromba, amiket 60-70 centi magasságban vágtam ki. Arra gondoltam, hogy a tetejükre teszek 1 virágcserepet, és bele valami lógós, futós virágot... Ismertek esetleg konkrétan valami olyan virágot, ami ilyen mértékben csüng, fut, nem csak 1-2 hétig virágzik, így is széppé téve a tuskókat?

    Előre is köszi a segítséget, ötleteket :R

Új hozzászólás Aktív témák