Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Voltam kaszálni hétfőn. Ilyen a telek előtte és utána: [link] Ezek meg a növények, amiket most meghagytam [link]. A feléről kb. fogalmam sincs, hogy micsoda, de virágzik, annyira nem ronda, és amúgy is full gaz az egész, nem gyep. Összehasonlításképp a szomszéd telek ki lett egyenlítve, és a fazon kb. minden héten lenyírja a traktorjával tövig, már nem kell sok neki, hogy teljesen kiégjen a fű (nyilván az sem vetett fű, hanem ami oda nőtt). Szerintem idióta, de mindegy. Van több ilyen is a faluban. Látszik, hogy nemidevalósiak. Kitaláltam vágás közben egy új kaszálási technikát. Legközelebb már csak úgy nagyjából futok át rajta, és olyan 30%-át átlépem ott, ahol nincs parlagfű. Így kevésbé fog kiszáradni és porzani az egész. Amit még nem értek az nagyanyám kertészkedése. Mármint ő is sivatagi módszerrel tolja:

    Persze rengeteg munkát beletesz, állandóan kapál, mert gyerekkorában így tanulta, de iszonyatos a talaj erózió ezzel a módszerrel. Simán elfújja a szél vagy elmossa az eső a talajt, plusz öntözni is rohadt sokat kell.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák