Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Kicsit beleszaladtam a HP késébe.
    Egy számítógépben kicseréltem a winyót az OS alatt. Természetesen, hogy ne legyen egyszerű ATA-ról S-ATA-ra lett cserélve a winyó, így xp javítótelepítést is kellett végezni, de működik az OS rendesen. Illetve a rohadék HP Image Zone kínlódott valami msi fájl után, amit nem talált meg az OfficeJet 5510-es telepítőlemezén sem.

    Mivel az OS indulásakor feldobott telepítő ablakból kilépve folyamatosan újra beindította egyből a telepítést, amit ugye nem tud végigcsinálni, fogtam és leszedtem az összes HP cuccot a gépről vezérlőpult->prg eltávolításánál. Gépet újraindítottam és próbáltam telepíteni ismét a nyomtatót, természetesen lekötve a gépről. Sajnálatosan a telepítő nem volt hajlandó elindulni.

    Ekkor letöltöttem netről az elérhető legújabb fullos meghajtót. Ezzel az előbbihez hasonlóan jártam. Kerítettem egy "removert" (OJJ5700_Scrubber_8.exe), amivel elvileg eltávolítottam minden maradványt, de újraindítás után ugyanúgy nem indul a telepítő.

    Lassan kezdem megunni a hp szoftveres hülyeségét. Remélem tudtok valami értelmeset mondani mi kínja lehet :R

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #749 üzenetére

    No mivel úgy látom senki sem használ már HP nyomtatót vagy minden tökéletes már (lehet cserélni kellene az öreg jószágot itt is :DDD ), így megoldás a problémámra:

    - OS klónozás előtt minden HP szoftver eltávolítása a gépről
    - jöhet az OS klónozás és winyócsere
    - mehet vissza az összes HP cuccos

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy barátom HP C4780 multifunkciós készülékével lett egy kis galiba, amit vezeték nélkül használtak eddig. Tegnap felhívott, hogy nem tud vele szkennelni, mert olyan hibaüzenetet kap, mikor elindítaná a szolgáltató központból a szkennerkezelő részt, hogy nem tud csatlakozni az eszközhöz, mert egy másik program használja.

    Megnézte egy másik laptopról is és ugyanazt a hibaüzenetet kapta. Mivel nem értem rá, ma reggelre beszéltük meg, hogy Teamviewer-en keresztül távnézem nála a dolgokat. Mivel tegnap használni szerette volna, így eltávolította a HP szoftvert a gépről és letöltötte HP oldalról az elérhető legújabb verziót, amit kínált w10 x64 OS-hez. A letöltött csomag telepítését követően azonban a szolgáltató központnál nem jelennek meg a szkennelés indító gombok és a beállítási részen sem lehet a szkennert konfigurálni (a nyomtató rész lehet konfigolni).

    Futtattuk a hp smart nyomtató és szkenner diagnosztikai eszközt, ami letöltött egy eltérő méretű telepítőcsomagot és azt fel is rakta, de a szolgáltató központba nem kerültek bele a hiányzó gombok a gép újraindítását követően sem. A telepítést a nyomtató USB kábellel való gépre kötésével tudta véglegesíteni.

    Irfanview-al a progi saját kezelőrészével lehet szkennelni, de a Twain forrásnál a HP-t választva nem tud kommunikálni a szkennerrel.

    Szívesen veszek minden ötletet a probléma megoldására? :R

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák