Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rendeske

    tag

    válasz 04ahgy #3038 üzenetére

    Szia! 04ahgy!

    Sikeresen frissítettem a BIOS-t és memóriák is mennek szépen, de érdekes/furcsa dolgokat tapasztalok!

    Történt ugyanis hogy miután frissült a BIOS ( kétszer indult újra a gép) be is léptem a BIOS menübe ellenőriztem a dolgokat és vissza állítottam a first boot-ot HDD-re...+ Gigabyte logo-t kapcsoltam ki! Erre teljes káosz a gép nem tud elindulni állandóan újraindítja magát és közben hevesen sípolgat... PFF fasza mondom táp, ki kapcs, de semmi javulás.

    Na mi a faszt csináljak? Elem ki! Szerelhettem ki a video kártyát, mert persze pont alatta van.
    Minden megjavul ettől a cseltől! :))

    De mi a fasz történt a géppel? :W

    Nyomok neki egy Load Optimized Defaults-ot és indul a win7 minden ok memoriák faszának tűnnek. Na akkor próbáljunk egy kis tuning-ot! 10*333-ra állítottam így a memóriák 1033-on ketyegtek, proc kap egy kis fesz növelést + MCH. Win7 indul! (nem valami hű de gyorsan) CPU-Z+ Everest indul a vas csak 1666 vagy valami ilyen órajelen ketyeg, túlhajtás nulla!

    Ja miután rá ment az új BIOS(F6a) olyanokat veszek észre hogy a kezdő képernyő túl rövid ideig marad látható! Egyszer túl is mentem rajta és nem tudtam leütni a DEL gombot ki írja vertify pool data vagy mi ( ez is tovább tart!- az az itt is időzik a gép), semmi baj! Reset! A gép megint megőrül(sípol+nem tud elindulni)! Pff fasza! De most ahelyett hogy megint kivettem volna az elemet, csak a tápot kapcsoltam le és addig kimentem megetetni a kutyákat....
    Mire visszaértem minden rendben indult!

    Szóval most egy kicsit tanácstalan vagyok hogy mit ronthattam el..
    Most akkor elvesztettem ennek a deszkának az előnyét? A tuningot? Pedig éppen ezért vettem az új DDR3 1033 memóriákat hogy ne a DDR2 800-al szarakodjak, és menjen a tuning!

    04ahgy! Segíts ha tudsz!

Új hozzászólás Aktív témák