Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pinting

    csendes tag

    Sziasztok,

    Viszonylag jó áron tudok venni a T-től két fejhallgatót, de nem tudom melyiket érné meg jobban.

    Az egyik egy Sony MDRZX660AP, míg a másik egy AKG Y40. Kb 7 ezerbe kerülne mind a kettő. Az AKG on-ear kialakítású és a specifikáció alapján gyengébb a Sonytól, így hiába efelé a márka felé húz a szívem, nem vagyok benne biztos, hogy ez lenne a legjobb vétel.

    Szerintetek?

  • Pinting

    csendes tag

    Sziasztok,

    Korábban írtam a topikba, mert nem tudtam dönteni egy AKG és egy Sony között. Azóta eltelt néhány hét és egy Sony MDRZX660AP büszke tulajdonosa lettem.

    Ha valakit érdekel a fejhallgató, azoknak szólva írom le a következőket. Kicsit - hogy is mondjam - olyan doboz hangja van, de amúgy teljesen korrekt ebben az árkategóriában. A mikrofonjára nincs panaszom (kábelre szerelt a drága), vezetéke kiváló, kicsit súlyos, prémium szerű a külleme. Viselése hosszútávon az enyhén szétálló füleim miatt nem igazán kényelmes, mivel on-air és over-air között van félúton. Szóval nem bújnak el a füleim benne, de közben eléggé szoros és 4-5 óra után kényelmetlen tud lenni, ahogy a fejemhez passzírozza őket. Mostanság állandóan ezt használtam és kezdtem megszokni. Összegezve, nem egy rossz darab, főleg az általános fejformával rendelkező embertársaim számára.

    Ami miatt írok azaz, hogy statikus zajt hallok amikor laptopról használom, ami be van dugva. Valami bibi lehet a töltővel, mert amikor leföldelem a testemmel gépházat a hang elmúlik. Továbbá ma azt vettem észre, hogy ugyanez a zaj egy rövid ideig a sorozat vagy zene leállítása után is hallatszik - hasonlóval már találkoztam korábban Android alatt, szóval ez lehet szoftveres hiba is. Ám ami igazán felháborított, az a telefonálás. Használhatatlan! Recseg, pittyeg, zümmög, feltételezésem szerint a rádióhullámok miatt. Van néhány testpóz, amikor egész elviselhető, de valós környezetben nem igazán tudom mindig ezeket felvenni.

    Na és a feketeleves! Érdekes módon az ATH-AX1iSBL fejhallgatóm hibátlan mind az eddig felsorolt összes esetben. Egy pisszenést sem ad ki. Borzasztóul zavar a dolog, mert leszeretném az ATH-t gariztatni és 3 hétre ki kellene vennem a forgalomból, de addig nehezen boldogulok a Sonyval.

    Mitévő legyek?

    Dénes

  • Pinting

    csendes tag

    válasz Samtya #49435 üzenetére

    Szeretem a fájdalmat és a hosszú vonatutakat a MÁV jóvoltából. :))))

    Az ATH-nak sajnos megtört valahol a forrasztása a hangerőállító pitykénél a kábelen. 15 perces munka lenne, de kicseréltetem, majd gari után forrasztgatom magamnak.

    Ez az 50 óra elgondolkoztat, lehet nem is én szoktam meg a fejhallgatót, hanem ő változott az ízlésemhez. Viszont a laptop töltős probléma csak az egyik. A statikus zúgás telefonos beszélgetésnél tuti, hogy nem a telefonom baja, hanem a fülessé. Lehet megpróbálom a Sony supportot, hátha nem formalevéllel válaszolnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák