Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz Napsugár66 #44316 üzenetére

    Szerintem sokan keresik a HD681 Evo HI-2050-ét vagy AD500X-ét, tehát ami kicsit felsőbb kategóriás, minimum félig de inkább nyitott, és kellemes sötét tónusa van,, nem pedig fényes, de nem is folyós basszussal. Mert a DT990 Pro azért más, egyrészt egy combos 45k Ft-ba fáj, másrészt sötétnek éppen nem mondható amellett, hogy elég komoly mélye van, de összesítettben a magasak legalább annyira birizgálják az ember fülszőreit. Node az ára miatt ez eleve kiesett ugye.
    Bár mivel alapvetően zártat szeretnél, ha lehet, nem muszáj nyitottat keresnünk, pedig az olyan, alapvetően kellemesebb viselet.
    Azért egy próbát tehetsz a Takstar HI-2050-nel, ami nálam járt az nem volt olyan világos hangú, mint amit egy másik helyen próbáltam (lehet nem egy szériából származtak) mindenesetre az utóbbi a jellemző a topik beszámolói alapján, ugyanakkor a mélyei szerintem rendben vannak ahhoz képest, hogy nyitott. A párnája plüss bár nem olyan puha, mint a mályvacukor, alapvetően kényelmes, a szemüveg szára az valóban kérdéses. Azt a Magnat LRZ-580-as fejhallgatót mostmár meg kell hallgatnom valahol, amiről a közelmúltban többször is szó volt. Sőt lehet, hogyha Black Friday, akkor berendelek egyet, amúgy neked is ajánlott a hangi leírások alapján, de a kényelme nem tudom milyen lehet mivel még nem próbáltam. Amúgy ha Black Friday keretében valahol, bárhol, tudnál szerezni egy Beyerdynamic DT990, DT770 pro, Audiotechnica M40x-et az szintén megérős üzlet lenne, és ezek megint egy kategóriával feljebb vannak, mint a 20-25k-s fejesek.

    (#44320) MATEO6600: "Csak nem értem, hogy miért dicséri ezt mindenki"
    Mert van benne mély! Látod a füles topikban is ilyen ajánlatot kaptál. Már ha tényleg nem hibás, de ha Contaxg azt mondja találkozott már ilyennel, akkor az úgy van, mert nála megfordult pár az biztos. :)
    Persze nem biztos, hogy a tied is ilyen, az viszont lehet hogy a füled, vagyis az agyad, amivel felfogod ugye a hangokat, az van elállítódva, a ki tudja milyen korábbi hangkeltők után. Volt egy osztálytársam akinél egy ideig csak a mélynyomó szólt otthon, maga építette, a "top"-okkal együtt, csak ugye a szubbal kezdte, mert miért ne. És addig is szólnia kell valaminek, amíg a topok készülnek, de nem ám, hogy talált volna valami csotrogány hangdobozokat felülre, nem, csak a szubot hallgatta. :D Na ezzel nem akarok célozgatni, hogy mennyire szeretik egyesek a mélyet, de elég egy Sony XB szériás füles (ami borzesztóan szól) és elég ahhoz, hogy elvigye az ember hallását, a túlzott basszus igény irányába.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • ricinus13

    senior tag

    válasz Napsugár66 #44324 üzenetére

    Azért a DT990 kategóriájúakkal vigyázz mert a fejes ára kb harmada fele annak amit az egész cuccra illik költeni(DAC + Amp). Egy DT ne menjen már alaplapiról, mert egyszerűen olyan sok marad benne hogy kár megvenni.

    [ Szerkesztve ]

  • .DLL

    veterán

    válasz Napsugár66 #44330 üzenetére

    Erősítő ugyan olyan fontos alá, hisz valami meg kell, hogy hajtsa. DT990 vagy más erős magasú fejes mellé ajánlott pl. egy Sense V1 erősítő.

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák