Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lowzor

    veterán

    válasz Ba cy lus #87811 üzenetére

    Innen gondoltam, hogy arra írják:

    "A nagyobb impedancia nagyobb erősítőt követel, például a GT40 sem tudta a nagyobb típusokat kellő dinamikával meghajtani, a 250 ohmos kiadásokhoz képest vérszegényebb előadást kaptunk.A 20-as erősítő már megadta a várva várt dinamizmust, ettől függetlenül tény és való, hogy a 600-astól nem szabad ütős basszusokat várni, moderáltabban és hűvösebben reagál könnyűzenére, mint kisebb társai. A lényeg, hogy 250 ohm az arany középút, a 600-as verziót pedig csak akusztikus, naturalista stúdiófelvételekhez tudjuk javasolni, mindenképpen egy komolyabb fejhallgató erősítővel."

    De el tudom képzelni, hogy a 250-estől sem kaptak annyi basszust, amit egy elektronikus zene megkövetel a teljes élvezhetőséghez, így en bloc az egész 990 szériára írták, hogy nem a legjobb elektronikus zenéhez.
    Amúgy mit írjanak, ha náluk úgy működött? Nálam is ugyanolyan volt, mint amit leírtak.
    Engem meg pont az vezetett félre, hogy nagyon sok helyen mélytúlsúlyosnak írták, ráadásul a 600-asra mondták, hogy a legjobb basszusa van, a valóság meg nagyon nem ez volt.
    Direkt utána néztem rengeteg helyen, meg rá is kérdeztem, és az volt a válasz, hogy elég lesz a rendszerem a 600-ashoz (akkor még a P3 is a képben volt).
    Ehhez nagyon mélyorientált erősítő kéne, hogy jó mélyei legyenek EQ nélkül.
    Ettől függetlenül lehet hogy hibáztam, hogy nem a 250-est vettem.

Új hozzászólás Aktív témák