Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Tyrel #53556 üzenetére

    "ha egyszer hangerőt eleget tud produkálni egy beépített erősítős hangkártya is, akkor min változtat?"

    Minden máson...nem a hangerő miatt veszünk kizárólag erősítőt...persze az egy alapvető tulajdonsága, de a fejesek meghajtása nem merül ki a hangosság elérésében...

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tyrel #53556 üzenetére

    attól függ milyen fülesed van.

    a hangerő egy dolog. itthon egy Beyerdynamic DT990 edition használok (250ohmos). rá tudtam kötni anno a Nexus4emre és picit halk volt, de oké. rá tudtam kötni a céges laptopra, halk volt picit, de oké. rá tudtam kötni az akkor kéznél lévő 25 éves Sony stereo erősítőmre, ez már tudott neki elég hangerőt is adni. audiofil énekes lemezhez ez oké volt, de aztán amikor dinamikára is szükség lett volna, akkor érződött, hogy küszködik az erősítő. pár napig úgy használtam, aztán megjött az Asus Xonar Onem, onnantól volt hangerő, volt dinamika, pontosan és precízen szólt. a jelenlegi Yamaha RX-A840 érzésre már kb okén meg tudja már hajtani, de azt csak filmekkel próbáltam, losslessel nem. meg eleve az már nem belépő szintű házimozi erősítő.

    laptopnál néha érződik, hogy a Sony MB-XDR910nél is küszködik pl nagy dinamikatartományú daraboknál, pedig az tényleg egy könnyen hajtható füles (ami telefon headsetnek is volt eladva).

    egyébként családtag HyperX Cloud (I)jét teszteltük a Xonar Onera kötve, az alá már felesleges volt. de megint ott vagyunk, hogy általában egy bizonyos szint fölött már érdemes a fülest összenézni az erősítővel ha van rá lehetőség (bár én éppen a harmadik erősítőm veszem látatlanul a héten, de én szeretek veszélyesen élni). pl a saját DT990em próbáltam boltban (aztán hazahozhattam egy próbadarabot amíg megjött a sajátom), az ottani lánc magasai már csilingeltek.

    visszatérve: alaplapi hangkeltő jellemzően felveszi a zörejt, szóval ha érzékenyebb a füles (pl az AKG K518 ltdm is már annak számított), akkor hallani fog a lapról felvett zörej. ez egy jobb diszkrét hangkártyával (pl nekem is volt XFI fatal1ty prom) már nem jön elő. viszont a highend pcs hangkártyák (Xonar Essence STUtol felfele) már külsőek.

    egy Steelseries / akármilyen gamer fülesnek elég lesz az alaplapi. egy hifi fülesnek amit erősítős használatra terveztek, annak már kevésbé. ha Neked megfelel, akkor nem kell cserén gondolkodni, ez ilyen egyszerű. ettől függetlenül a topikba járók egy részének hallható lesz a jobb erősítés és sajnos a 6.3mas jack se feltétlenül csak státusszimbólumnak van rajta az eszközökön.

    de ez itt már tényleg nagyon off.

    (#53504) sheratan: MSR7 lett végül, féláron nehéz volt kihagyni :B. héten viszont érdekes lesz, elvileg egyszerre jön meg a Korg DS-DAC 100al, szóval valszeg áthívom pár hasonló érdeklődésű barátomat összevetni a Xonar One + DT990ed párossal. a legrosszabb ami történhet az lehet, hogy a melós lánc jobb lesz, mint az itthoni, bár ez a veszély azért szerintem nem áll fent.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Tomacko

    senior tag

    válasz Tyrel #53556 üzenetére

    Szia. Nem olvatam végig a fórumon a DG istenítést. Nekem egy xonar DS van, a különbség köztük ugye a fejeserősítés. Ha nem pont erről lett volna szó most mondamám, hogy a DG sehol sincs az ALC 887-hez hangban (az mozigépemben az adja a hangot, mozinál nem vagyok válgatós a hangra). Szóval volt rá módom, hogy összemérjem a kettőt s nem csak 2 3 percekre, hangdobozokkal a xonar kártya az eredeti OPA-val sehol sincs az ALC-hez.....nyilván a DG fejes vezérlésben le mossa az alaplapit, de ahogy előttem is mondták, ez egy futottak még kategóriás valami...... Áráért meg akkor inkább keresek egy használt külső fejesrősítőt, na az sokkal obb lesz :)

    Szóval hogy konkrét is legyek....végére értem közben a fórum olvasásnak is..... Ha veszel egy fejes erősítőt jobban jársz mintha tovább használod a szánalmas Xonar DG-t. A DG árából meg kis hozzá tett pénzből simán kategóriákkal jobb fejes erősítőt vehetsz, akár újat is bkercso-tól :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

  • Dorien

    veterán

    válasz Tyrel #53556 üzenetére

    Nekem erre van kötve az SHP-600:
    Musiland Monitor 01 US 2012 DAC - 15eFt volt
    Sense V1 Head Amp - 22eFt volt

    előbbi helyett már van Musiland Monitor 01 US Mark 2 DAC (külföldről)
    utóbbi helyett pedig Presenter3 Head Amp LM6172 OPÁ-val (ez passzol az SHP-600-hoz)

    Elvileg technikailag mindkettő jobb az én cuccaimnál. Kis pénzből jobbat aligha fogsz találni...

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Új hozzászólás Aktív témák